Националният отбор на Швейцария победи с 2:1 полуфиналиста от UEFA EURO 2020 и финалист от миналото издание на Лига на нациите Испания.

С тези три точки „кръстоносците“ събират общо 6 на третата позиция и са само на две зад „Ла Фурия Роха“. На върха е Португалия с 10 пункта, а на дъното Чехия с 4.

Аканджи откри в 21-ата минута с глава, а Алба изравни в 55-ата. Равенството се задържа едва три минути, преди Емболо да прониже за втори път иберийската селекция, с което фактически оформи и крайния резултат.

Победата е първа за алпийската страна на испанска земя след 10 опита.

Gulliver/GettyImages
31 снимки

Испания Швейцария

източник: Sofascore.com

И двете селекции започнаха с атаките от първия съдийски сигнал, без изобщо да мислят за действия в дефанзивен план или проучване на противника.

В 11-ата Емболо се беше устремил към Симон, но загуби баланс, като остана съмнение, че Гарсия го фаулира. Сигнал от съдията обаче не последва.

Шест по-късно Емболо все пак успя да се окаже сам срещу стража и стреля, но Симон спаси. Беше обаче маркирана засада на нападателя на Монако.

Мануел Аканджи обаче откри в 21ата минута, когато вкара с глава за 1:0 след прецизно центриране от ъглов удар.

В самия край на полувремето Шакири можеше да удвои аванса на "кръстоносците", но изстрелът му в близкия ъгъл бе отразен от Симон.

"Фуриите" започнаха по-добре втората част от своя съперник и това даде резултат.

В 55-ата минута Асенсио проби много добре през центъра и насочи наляво към връхлитащия в наказателното Алба, който направи резултата 1:1.

Отговорът на гостите не закъсня - Емболо се възползва по най-добрия начин след отклонена топка при един корнер и даде за втори път аванс на своята родина.

Малшансът пък лиши "кръстоносците" от трето попадение в 62-рата, когато Рубен Варгас не съумя да се възползва от грешка на Унай Симон.

FT / Испания - Швейцария 1:2

0:1 Мануел Аканджи 21`

1:1 Жорди Алба 55`

1:2 Бреел Емболо 58`

Испания: Унай Симон, Сесар Аспиликиуета(87` - Карлос Солер), Ерик Гарсия, Пау Торес, Жорди Алба, Педри(70` - Маркос Йоренте), Серхио Бускетс, Гави, Пабло Сарабия(63` - Йереми Пино), Марко Асенсио(63` - Борха Иглесиас), Феран Торес(63` - Нико Уилямс)

Селекционер: Луис Енрике

Швейцария: Ян Зомер, Силван Видмер, Мануел Аканджи, Нико Елведи, Рикардо Родригес(46` - Ренато Щефен), Ремо Фройлер, Гранит Джака, Джибрил Соу(68` - Денис Закария), Джердан Шакири(68` - Дан Ндойе), Рубен Варгас(79` - Мишел Аебишер), Брийл Емболо(87` - Харис Сеферович)

Селекционер: Мурат Якин