Световният шампион Франция спечели по неособено лек начин домакинството си на Австрия, предвождана от Ралф Рангник. „Петлите“ победиха Вундертима с 2:0, като точни за тях бяха Килиан Мбапе в 56-ата минута и Оливие Жиру в 65-ата.

Със спечелените три точки французите се изкачиха на трета позиция в Група А5 с 5 пункта.

Австрия е на дъното с 4, докато на върха е вицешампионът от последния Мондиал – Хърватска. „Ватрените“ са с 10 точки, следвани от приятната изненада от UEFA EURO 2020 – Дания.

Gulliver/GettyImages
38 снимки

Франция Австрия

източник: Sofascore.com

След едва 90 секунди игра Фофана опита удар от дъгата на наказателното поле, но защитник на гостите спря топката с тяло. Кълбото се озова в Мбапе, който залъга протвник и отбеляза, но се оказа, че суперзвездата е бил в нередовно положение и попадението не бе зачетено.

Около четвърт час отне на "петлите" да създадат следващата си ситуация - Клаус намери Гризман на добра позиция в наказателното поле, но ударът на световния шампион с по-слабия му десен крак бе блокиран от защитник. В средата на първата част дяснопоставеният от тримата централни защитници на Дидие Дешан - Жул Кунде, бе заменен принудително от Уилям Салиба.

В 35-ата минута Пенц отрази много опасен удар на Чуамени в гредата, а секунда по-късно развенча и опит на Гризман от около метър разстояние. В края на полувремето пък Мбапе овладя дълго подаване на Чуамени, преодоля Пенц и потърси Фофана на точката за дузпата, но полузащитникът уцели топката по ужасен начин и опропасти стеклата се възможност за гол.

Десетина минути след началото на второто полувреме Сабитцер сбърка една топка в центъра, като веднага бе намерен Мбапе на скорост. Футболистът на ПСЖ се промъкна между трима играчи на Австрия и с хубав удар откри резултата.

Точно 9 минути след попадението на Мбапе резултатът бе удвоен. Нападение на французите отдясно премина през Салиба и стигна до Гризман, който със страхотно центриране намери Жиру, а таранът на Милан не сбърка с глава - 2:0.

До края на двубоя Мбапе имаше още един шанс да направи резултата класически, но голаджията не сполучи с опита си.

FT / Франция - Австрия 2:0

1:0 Килиан Мбапе 56`

2:0 Оливие Жиру 65`

Франция: Майк Менян(46` - Алфонс Ареола), Жул Кунде(23` - Уилям Салиба), Рафаел Варан, Беноа Бадиашилe, Джонатан Клаус, Орелиен Чуамени, Юсуф Фофана, Ферлан Менди, Антоан Гризман(79` - Кристофър Нкунку), Оливие Жиру(79` - Усман Дембеле), Килиан Мбапе(90` - Рандал Коло Муани)

Селекционер: Дидие Дешан

Австрия: Патрик Пенц, Кристофър Тримел, Филип Триенхал, Дейвид Алаба(70` - Стефан Пош), Максимилиан Вьобер, Марсел Сабитцер(70`- Романо Шмид), Николас Зейвалд, Ксавер Шлагер, Андреас Вейман(50` - Деян Любичич), Марко Арнаутович(64` - Михаел Грегорич), Карим Онисиуо(64` - Кристоф Баумгартнер)

Селекционер: Ралф Рангник