Третата поредна кампания в Европа за Локо Пд стартира по перфектен начин! "Смърфовете" се наложиха с минималното 1:0 над Словацко на "Лаута" и взеха аванс преди реванша в Чехия. В герой за пловдивчани се превърна Петър Витанов, който реализира минута преди края на редовното време.

Антон Узунов
36 снимки

Първите десетина минути преминаха при изравнени сили. След четвърт час игра Словацко изпълни поредния си тъч, насочен към наказателното поле на пловдивчани, но "смърфовете" се справиха с опасността.

Последва добра атака на Локо, в която след двойно подаване помежду си Парвиз Умарбаев и Лукас Салинас пробиха противниковата отбрана, но изстрелът на бразилеца бе твърде лек и стражът на чехите улови.

В 31-ата минута Димитър Илиев профука хубава възможност за пловдивчани, след като не успя да засече центрирането на Конър Руан. Чехите отвърнаха с изстрел на Холцер, който бе изведен сам срещу Пиргов, но стражът скъси ъгъла и се справи блестящо.

Втората част стартира с нов отличен шанс за "смърфовете". Димитър Илиев взаимодейства чудесно с Конър Руан, който подаде към Георги Минчев, чийто удар обаче премина на косъм от вратата на Нгуен.

Малко след час игра Локо организира нова добра атака отляво. Руан можеше да пусне топката към непокрития Георги Минчев, но избра да завършва сам от малък ъгъл и стражът на Словацко отрази и изби в корнер.

В 75-ата минута главният съдия на срещата - французинът Карим Абед, се контузи и бе принудително заменен от четвъртия рефер - Ваталие.

Минута преди края на редовното време Петър Витанов прати топката в мрежата на противника и изведе "смърфовете" напред. Георги Минчев отправи удар към вратата на чехите, но изстрелът му бе блокиран и топката стигна до Витанов, който с мощен удар от около 20 метра донесе победата на своите.

Така Локо Пд взе приятен аванс преди реванша в Чехия, който е на 29 юли.

Локо Пд - Словацко  КР 1:0
1:0 Петър Витанов 89'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Локо Пд: 1. Пиргов, 4. Гомис, 25. Крачун, 2. Биков, 34. Витанов, 39. Умарбаев, 44. Николаев, 16. Салинас, 14. Илиев (к), 11. Руан, 10. Минчев

Треньор: Александър Тунчев

Словацко: 1. Нгуен, 19. Калабишка, 3. Кадлец (к), 6. Хофман, 23. Райнберк, 20. Хавлик, 28. Даничек, 18. Садилек, 7. Холцер, 22. Сисилия, 10. Навратил

Треньор: Мартин Цведик

Съдия: Карим Абед, Франция
Стадион: "Лаута", Пловдив