Зенит Санкт Петербург и Реал Сосиедад потвърдиха класирането си за 1/16-финалите в турнира Лига Европа, завършвайки на първа и втора позиция в крайното класиране в група L.

Зенит победи като гост Реал Сосиедад с 3:1 и приключи без поражение с 16 точки начело в класирането. Сосиедад остана на втора позиция с 12 точки.

Вардар и Розенборг направиха 1:1, като македонците взеха първа точка в групата си, но завършиха последни с 1. На трета позиция приключи тимът на Розенборг.

Чаби Прието пропусна шанс за домакините още в 8-ата минута, когато стреля над вратата на Зенит. Кевин Родригес съшо пропиля възможност за Реал Сосиедад в 32-ата минута, а три по-късно Зенит наказа грешките на съперник. Александър Ерохин се разписа за 1:0 за гостите в 35-ата минута, пращайки топката в горния ляв ъгъл на вратата на испанския тим.

Малко след почивката Аднан Янузай преодоля двама защитници на Зенит Санкт Петербург и стреля, но вляво от вратата.

Сосиедад изравни в 58-ата минута чрез Уилиан Хосе, който прати топката в опразнената врата на съперника за 1:1.

В 64-ата обаче Бранислав Иванович бе този, който прати топката в мрежата на Реал Сосиедад за 2:1, а в 85-ата Леандро Паредес оформи крайното 3:1 за Зенит.

В другия мач от последния кръг в група L Вардар и Розенборг завършиха при 1:1.

Бразилецът Итало откри за Вардар в 9-ата минута на двубоя, а в добавеното време на първата част Никлас Бендтнер изравни за 1:1 с чудесен удар в долния ляв ъгъл.