Отборът на Милан постигна много важна победа след инфарктен развой срещу Селтик и на практика си капарира място в елиминациите на турнира Лига Европа. Това стана, след като „росонерите” трябваше да покриват два гола пасив от шотландския гранд, но в крайна сметка Милан взе трите точки у дома с победа 4:2. Том Рогич даде аванс на Селтик след седем минути, а в 14-ата Одсън Едуард удвои аванса за „детелините”.

В рамките на две минути през първото полувреме „росонерите” изравниха резултата, след като Хакан Чалхааноглу в 24-ата и Саму Кастийехо в 26-ата направиха резултата 2:2. Това сякаш срина играчите на Нийл Ленън, които изиграха второто полувреме на „Сан Сиро” със смирено настроение, а Милан наниза още два гола чрез Йенс Хауге в 50-ата и Брахим Диас в 82-ата минута.

Така Милан вече има 10 точки и е втори, на точка за лидера Лил, който е с 11. Третият Спарта Прага е с шест точки и не може да задмине втория Милан, а последният Селтик е със скромния актив от една точка.

68 снимки

След седем минути игра Селтик поведе в Милано. Тогава вратарят Донарума комбинира с пас към Крунич, който по някаква причина беше последният човек пред наказателното поле на Милан и загуби контрола върху нея. Последва удар на Рогич, който бе неспасяем за вратаря на Милан – 1:0 за Селтик.

Секунди по-късно Рогич имаше чудесен шанс да удвои актива на „детелините”, но ударът му бе неточен. След 14 минути игра Селтик вече водеше с два гола. Страхотен пас от Кристи бе пратен към Едуард, който остана непокрит в наказателното поле. Нито Далот, нито Романьоли успяха да покрият френския стрелец, който с фин удар удвои актива за Селтик.

В 24-ата минута Чалхааноглу изпълни сензационен пряк свободен удар от далечно разстояние. Топката бе добре насочена към вратата на Баркаш, който не помръдна и резултатът бе намален – 1:2.

Две по-късно хората на Пило се върнаха в мача, изравнявайки резултата.  Чалхааноглу намери Ернандес на левия фланк, който пусна топката в наказателното поле за Ребич. Оттам кълбото продължи за Кастийехо, който с мощен удар с левия крак закова топката във вратата на Селтик през петима човека в наказателното поле за „детелините”.

В 50-ата минута Хауге реализира страхотен гол. Той проби отляво и премина през трима футболисти на Селтик, за да последва силен диагонален удар с десния крак, който направи безпомощен шотландския вратар.

FTМИЛАН - СЕЛТИК 4:2