Селта се класира за 1/2-финалите в турнира Лига Европа, след като завърши 1:1 в среща-реванш от 1/4-финалите. Гостите откриха резултата в 63-ата минута след Систо, а домакините стигнаха до хикса в 67-ата минута.

С общ резултат 4:3 Селта продължи.

Домакините започнаха устремно двубоя, след като в първата среща загубиха с 2:3. Така в 6-ата минута Самата стреля с глава, след като получи пас от Тросар, но вратарят на Селта улови кълбото.

Гостите отвърнаха с удар на Систо встрани от вратата в 16-ата минута.До края на първата част и двата тима създадоха интересни ситуации пред съперниковите врати, но голове нямаше.

През втората част Селта стигна до попадение. В 63-ата минута Систо успя да се разпише за 1:0 в полза на испанския тим. Домакините съумяха да изравнят резултата 4 минути по-късно.

В последните минути срещата се доиграваше и в крайна сметка завърши 1:1, а с това и с общ резултат 4:3 Така испанският тим за първи път в историята е сред най-добрите 4 отбора в този турник.

Жребият за полуфиналите в турнира е в петък.