Испанският Севиля за пореден път бе покрит от знайния си късмет, който съблюдава отбора в последните сезони, и се класира за полуфиналите на Лига Европа за сезон 2019/2020. Андалусийците елиминираха английския Уулвърхемптън в четвъртфинален мач, след като вкараха гол в 88-ата минута чрез Лукас Окампос, който стигна на отбора от Испания да продължи напред. В хода на дуела Уулвс бяха чувствително по-солидният отбор на терена на „МСВ Арена” в Дуисбург, но въпреки това хората на Нуно Ешпирито Санто преклониха глава пред севилския тим, който за пети път в своята история достига до стъпалото преди финала във втория по сила европейски клубен турнир.

По този начин в неделя Севиля ще се изправи срещу Манчестър Юнайтед във вълнуващ мач. В другата двойка за вечерта Шахтьор Донецк "отстреля" Базел категорично.

В 11-ата минута Адама Траоре осъществи впечатляващ пробив към наказателното поле, но бе фаулиран от Роберто Карлос след закъснял шпагат. Съдията отсъди дузпа, а зад бялата точка застана Раул Хименес. Изстрелът на нападателя на "вълците" обаче бе твърде колеблив и в обсега на вратаря Боно, който успя да спаси.

В 25-ата минута Ен-Нисири пробва много трудно изпълнение с левия крак, от въздуха, по диагонала, ала топката отлетя далеч аут от вратата на Патрисио. В 37-ата дойде вторият шанс за испанците. Лукас Окампос получи топката вляво и стреля с фалцов изстрел, но топката прелетя край страничната греда на Патрисио. Три минути преди края на първата част Жоан Жордан стреля от сериозна дистанция, но Патрисио направи рутинно спасяване.

Уулвърхемптън - Севиля

източник: Gulliver/GettyImages

Второто полувреме започна с по-позиционна игра от двата отбора. Все пак в 53-ата минута останаха съмнения за игра с ръка на футболист на Уулвс в собственото му наказателно поле, но тя бе неволна и съдиите не посочиха бялата точка. В 63-ата минута Ен-Несири успя да преодолее няколко съперници в пеналта, но загуби равновесие и не успя да отправи опасен удар, а Патрисио улови.

В 66-ата минута Сусо центрира отлично за Жул Кунде, който стреля опасно с глава, но над вратата. В 76-ата севилци имаха право да изпълнят пряк свободен удар, а аржентинецът Банега отправи удар, който бе отразен от Патрисио. Две минути преди края на редовното време Лукас Окампос откри резултата за Севиля. Банега получи пас от корнер и с прецизно центриране видя Окампос в наказателното поле. Бранителите на Уулвс действаха неадекватно и №5 на андалусийците матира Патрисио за 1:0.

Стартовите състави:

Уулвс (3-4-1-2): Руи Патрисио – Ромен Саис, Конър Коуди /к/, Вили Боли – Мат Дохърти, Леандер Дендонкер, Жоао Моутиньо, Рубен Винагре – Рубен Невеш – Раул Хименес, Адама Траоре

Севиля (4-3-3): Боно – Хесус Навас, Жул Кунде, Диего Карлос, Серхио Регийон – Евер Банега, Фернандо, Жоан Жордан – Лукас Окампос, Юсуф Ен-Несири, Сусо