Риека се хвърли на 100% в последния мач от груповата фаза на Лига Европа и изненадващо се наложи над Милан с 2:0. Въпреки сензационният успех, хърватите останаха на третото място в класирането.

Новият наставник на “росонерите” Дженаро Гатузо пък записва повече от разочароващ старт начело на тима, след като преди седмица тимът му допусна равенство с “боксовата круша” Беневенто, а тази вечер и загуба.

Въпреки това Милан вече си бе уредил мястото на 1/16 финалите във втория най-престижен европейски клубен турнир с 11 точки. “Росонерите” остават на първата позиция в група “D” с актив от 11 точки.

Домакините откриха резултата още в 7-ата минута на срещата. Яков Пулич заби куршум от пряк свободен удар, който бе абсолютно неспасяем за стража на Милан Марко Сторари.

Марио Гавранович удови за Риека в 47-ата минута. Зоран Квържич проби отляво и пусна към чудесно открилия се Гавранович, който почти на късмет прати топката в десния ъгъл на вратата на “росонерите”.

В другия мач от група "D" Аустрия Виена и АЕК Атина завършиха при резултат 0:0. Равенството бе напълно достатъчно за гръцкия тим, който е втори в подреждането с 8 точки, а австрийците са последни с 5 точки.