Пълен крах преживя шотландския гранд Глазгоу Рейнджърс, след като отпадна още в първия квалификационен кръг на Лига Европа.

Люксембургският Прогрес Нидеркорн победи с 2:0 Рейнджърс на реванша, и след като в Глазгоу загуби само с 0:1, стигна до историческото представяне.

Рейнджърс счупи рекорд със завръщането в Европа

До момента Нидеркорн бе отбелязвал гол само два пъти в евротурнирите, преди 35 години, а никога не е печелил мач. Отборът завърши едва четвърти в първенството на Люксембург, но спечели квота за Европа, защото шампионът на страната взе и Купата.

Еманюел Франсоа изведе Нидеркорн напред в 66-та минута, след грешка в защитата на Рейнджърс, а Себастиан Тил отбеляза красиво второ попадение в 75-та минута.

Така Рейнджърс успя да се порадва на завръщането си в Европа след шест години пауза точно за два мача.