Отборът на Гранада надви Наполи с резултат 2:0 в първи 1/16-финален сблъсък от турнира Лига Европа. Янхел Ерера откри в 19-ата, а Кенеди удови в 21-ата минута. Това се оказа и последното попадение в срещата.

Gulliver/GettyImages
23 снимки

Испанците изиграха двубоя тактически правилно и не оставиха шансове на неаполитанците да си помислят дори и за едно попадение. Още повече, че първият точен удар за италианците дойде чак в 87-ата минута. Трябва да се отбележи обаче, че Наполи имаха сериозни кадрови проблеми с контузени играчи, което оказа влияние в срещата.

Реваншът е сладвщия четвъртък (25.02) на "Диего Армандо Марадона" от 19:55 часа българско време.

Първите десетина минути на срещата минаха в опознавателно темпо, като двата отбора изглежда не искаха да рискуват и логично ситуации пред двете врати липсваха.

Първата по-интересна ситуация дойде в 16-ата минута, когато десният краен бранител на домакините Димитри Фолкие се измъкна отдясно в наказателното поле след неразбирателство в защитата на Наполи. Той обаче не успя да ненесе изстрел, след като вратаря Алекс Мерет излезе придвидливо, а след това и с дружни усилия защитата на Наполи изчисти.

В 19-ата минута обаче испанците поведоха в резултата. Кенеди центрира отдясно в наказателното поле, където на далечната греда Джовани Ди Лоренцо изпусна Янхел Ерера, който с глава реализира във вратата на Мерет - 1:0.

Само две минути след това Гранада вкара и второ попадение. Матео Политано загуби топката пред наказателното поле на домакините и последва контаатака. Топката бе подадена на Дарвин Мачис, който напредна на скорост в половината на Наполи, след което комбинира с Кенеди вдясно. Бразилецът навлезе в наказателното поле и с мощен удар по диагонала намери мрежата на Мерет за втори път - 2:0.

В 23-ата минута се наложи да бъде извършена принудителна смяна в тима на Гранада. Хесус Вайехо напусна терена с контузия, като беше заменен от Херман Санчес.

Пет минути след това Елиф Елмас пробва  изстрел, който обаче излезе в аут.

В 36-ата Хорхе Молина опита техничен удар с пета, който обаче беше блокиран от противников играч.

В добавеното време на първата част Виктор Осимен стреля силно, но покрай лявата греда на Руи Силва.

На почивката бе извършена смяна в тима на Наполи. Пьотр Зиелински замени Матео Политано.

През втората част Наполи установи контрол върху топката и се настани в половината на Гранада, но до опасности пред вратата на Силва.

В 59-ата минута резервата Зиелински опита изстрел през човек извън наказателното поле, но над напречната греда.

Пет минути след това и Тимуе Бакайоко се появи на терена, като замени Станислав Лоботка.

В 69-ата минута Лоренцо Инсиние стреля от пряк свободен удар, като прехвърли стената, но и вратата.

Две минути по-късно гостите бяха близо до изравняването на резултата. Марио Руи центрира от свободен удар вляво от наказателното поле, а вътре Амир Рахмани бе оставен непокрит и засече с глава, но над вратата.

Малко след това Хорхе Молина опита да стреля от воле, но не сполучи, а добавката на Анхел Монторо беше неточна.

Нов удар на Зиелински в 77-ата минута премина високо над вратата. До този момент Наполи нямаше точен удар по посока вратата на Руи Силва.

Три минути преди края на редовното време дойде и първият точен удар за неаполитанците в двубоя. Инсиние центрира от свободен удар в наказателното поле, където Виктор Диас закъсня да покрие Виктор Осимен, който стреля от въздуха, но в ръцете на Силва.

В първата минута от добавеното време резервата Антон Пуертас се пребори с противников играч отдясно в наказателното поле и комбинира с Ерера, който стреля в близкия ъгъл, но Мерет се намеси отлично и изби в корнер.

В последните секунди на срещата Анхел Монторо центрира от свободен удар в наказателното поле, където Хорхе Молина стреля с глава, но над вратата.

Наполи така и не успя да стигне до гол на чужд терен и ще трябва да обръща развоя на сблъсъка в Италия следващата седмица.

FT | ГРАНАДА – НАПОЛИ 2:0 | ВСИЧКИ МАЧОВЕ И РЕЗУЛТАТИ ОТ ЛИГА ЕВРОПА

1:0 Янхел Ерера 19'

2:0 Кенеди 21'

Жълти картони: Елиф Елмас (Наполи) 25'; Джовани Ди Лоренцо (Наполи) 27'; Димитри Фолкие (Гранада) 38'; Руи Силва (Гранада) 77'; Лоренцо Инсиние (Наполи) 79'; Пьотр Зиелински (Наполи) 83'; Виктор Диас (Гранада) 86'

Стартови състави на двата отбора:

ГРАНАДА (4-2-3-1)1. Руи Силва - 2. Димитри Фолкуер, 22. Домингос Дуарте, 20. Хесус Вайехо (6. Херман Санчес 23'), 15. Карлос Нева - 21. Янхел Ерера, 14. Максим Гоналон - 11. Дарвин Мачис, 19. Анхел Монторо (к), 24. Кенеди - 23. Хорхе Молина

Старши треньор: Диего Мартинес

НАПОЛИ (4-2-3-1)1. Алекс Мерет - 6. Марио Руи, 19. Никола Максимович, 33. Амид Рахмани, 22. Джовани Ди Лоренцо - 7. Елиф Елмас, 68. Станислав Лоботка (5. Тимуе Бакайоко 64')- 8. Фабиан Руис, 24. Лоренцо Инсиние (к), 21. Матео Политано (20. Пьотр Зиелински 46') - 9. Виктор Осимен

Старши треньор: Дженаро Гатузо

Главен съдия: Сергей Карасев, Русия

Стадион: „Естадио Нуево Лос Карменас“, Гранада, Испания