Тимовете на Локомотив Москва и Копенхаген са големите печеливши след последните мачове от груповата фаза на турнира Лига Европа. Зад борда остана молдовският Шериф Тираспол, който завърши с еднакъв точков актив с втория Копенхаген, но с по-лоши показатели отпадна от борбата.

Московчани победиха далеч от дома Злин с 2:0. Головете за успеха реализираха Миранчук и Фарфан в 70-ата и 75-ата минута, а домакините играха с човек по-малко от 57-ата минута, когато за втори жъл картон беше изгонен Гаич. Той си заработи два жълти картона в рамките на пет минути.

Датският Копенхаген се справи в директен сблъсък с Шериф с 2:0 и ги изхвърли от борбата. Датчаните откриха резултата в 56-ата минута чрез Сотириу, а Люфнер удвои само 3 минути по-късно. Жайро от Шериф беше изгонен с директен червен картон в 69-ана минута, а в 78-ата минута гостите пропуснаха и дузпа, след като Бадибанга нацели гредата.

Така крайното класиране е: Локомотив Москва - 11 точки, Копенхаген - 9, Шериф - 9, Злин - 2.