Арсенал хвърли много усилия, но в крайна сметка не успя да преодолее съпротивата на Виляреал, завършвайки 0:0 в мач-реванш от полуфиналите в Лига Европа. "Жълтата подводница" успя да надделее с 2:1 като домакин в първата среща, което в крайна сметка се оказа ключово. Домакините уцелиха цели две греди в мача, но като цяло испанците се защитаваха брилянтно.

11 снимки

Първият шанс в мача дойде за гостите, след като Самюел Чукуезе пробва мерника си отдалеч, но Лено се намеси добре. Домакините така и не можеха да намерят добър ритъм в първите 15 минути, а отборът на Емери контролираше събитията на терена.

В 26-та минута обаче, сякаш от нищото, "артилеристите" създадоха най-доброто положение в мача. След няколко поредни центрирания, с които Виляреал така и не се справяше, топката стигна до Пиер-Емерик Обамеянг, който с удар с външната част на обувката разтресе дясната греда на Херонимо Рули.

Обамеянг отново беше в центъра на събитията в 39-та минута. След бърза атака, Мартин Йодегард намери габонеца, който навлезе навътре и стреля, а Херонимо Рули за малко щеше да изпусне топката във вратата си.

"Топчиите" започнаха светкавично второто полувреме и след около 90 секунди Никола Пепе застраши вратата на испанците, но ударът му премина встрани. В 50-та минута Емил Смит-Роу получи огромен подарък от Рули, но не уцели опразнената врата от трудна позиция.

В следващите 5 минути поспедваха по 1 точен удар и за двата тима, но без проблеми за двамата вратари. В 71-та минута Роб Холдинг не нацели вратата на гостите след центриране на Сака, а Арсенал продължи да е изключително безидеен.

Холдинг отново се отчете с пропуск в 74-та минута, а 5 минути по-късно Обамеянг отново уцели гредата, след като получи чудесно центриране от Ектор Бейерин отдясно. Късметът обаче обръщаше гръб на "артилеристите" тоз път. До гол в крайна сметка не се стигна, което означаваше, че Виляреал ще отиде заслужено на финал в надпреварата.

Арсенал - Виляреал 0:0

Ето и съставите на двата тима:

Арсенал: Лено – Холдинг, Пабло Мари, Кийрън Тиърни – Ектор Бейерин, Емил Смит Роу, Томас Партей, Букайо Сака – Никола Пепе, Пиер-Емерик Обамеянг /к/, Мартин Йодегард

Виляреал: Херонимо Рули – Марио Педраса, Пау Торес, Раул Албио, Марио Гаспар /к/ - Ману Тригерос, Франсес Коклен, Дани Парехо – Саму Чуквуезе, Пако Алкасер, Жерар Морено