Бейтар Йерусалим води с 1:0 след първото полувреме срещу Ботев Пловдив в първия мач от втория квалификационен кръг на Лига Европа.

Бейтар поведе в резултата в 11-та минута с попадение на Тал Кахила. Езра центрира от корнер в наказателното поле на Ботев, където Иван Чворович допусна груба грешка, след като излезе неразчетено и увисна, а това позволи на Тал Кахила, който засече топката с глава и я изпрати в опразнената врата.

Серкан Юсеин отправи хубав далечен удар в 21-та минута, но Клайман се намеси решително и изби топката в корнер.

Бейтар можеше да удвои своята преднина в 22-та минута, когато Антоан Конте бе изведен на отлична позиция и стреля, но неточно в аут.

Бейтар организира нова много добра атака в 29-та минута, когато Итай Шехтер се озова на отлична позиция, но стреля неточнно в аут.

Цветомир Панов се опита да изненада Клайман с диагонален удар в 32-та минута, но вратарят се намеси и изби топката в корнер.

Две минути по-късно Косоко пусна отличен извеждащ пас към Тодор Неделев, който изскочи сам срещу Клайман, но стреля в аут.