Цървена звезда изтърва да победи гостуващия ЦСКА Москва в първи 1/16-финален мач от Лига Европа. В нетипичната за турнира вторнишка вечер „звездашите” не успяха да зарадват феновете по препълнения „Райко Митич” с нещо повече от 0:0. Така развръзката остава за след седмица, когато множеството пропуски на домакините могат да им струват скъпо тогава.

Руснаците имаха първият шанс в изключително двуострия двубой. В 10-ата минута Витиньо изскочи сам срещу вратаря на домакините Милан Борян и опита да го преодолее с нисък изстрел, който можеше да бъде далеч по-успешен. Бившият играч на Лудогорец запази хладнокръвие и се намеси решително.

Отговорът на Звезда дойде в 21-ата минута. Тогава Мохамед Ел Набуан изпълни по много опасен начин пряк свободен удар, при който топката прелетя само на десетина сантиметра над целта.

Десет минути преди почивката Неманя Радонич изтърва най-чистата възможност за домакините за първата част. 21-годишният нападател се възползва от груба грешка в центъра на „армейската” защита, открадна кълбото и напредна сам срещу Игор Акинфеев. От около 11-12 метра той нанесе силен шут, ала много зле насочен и опитният руски национал парира.

Второто полувреме стартира с невъобразим пропуск на Дамиен льо Талек. Буквално от упор французинът нанесе воле към вратата и вместо да скъса мрежата, го прати право у Акинфеев, който се намеси.

Малко след изминаването на час игра сръбският гранд стигна до пореден шанс. Бен Набуан се пласира чудесно в наказателното поле на противника и засече с глава. Изстрелът му прелетя в аут на сантиметри покрай десния стълб.

Четвърт час преди края Ненад Кръстичич се извиси и засече центриране на Бен Набуан, но и той не успя да намери очертанията на вратата. Изстрелът му прелетя встрани от дясната греда и беляза поредната пропиляна възможност.

Ответният мач ще се играе на 21 февруари. В него със сигурност няма да играе асът на ЦСКА Александър Головин, който си изкара жълт картон в Белград и ще бъде наказан.