Айнтрахт Франкфурт успя да победи Интер с 1:0 насред Милано и по този начин да отстрани "нерадзурите" от Лига Европа.

Първият мач между двата отбора във Франкфурт бе завършил 0:0 и така голът на Лука Йович през първото полувреме се оказа единственият в двата двубоя и съответно донесе класирането на четвъртфинал за Айнтрахт.

Всъщност успехът за германците можеше да бъде и много по-изразителен, но гостите направиха доста пропуски. В същото време Интер бе категорично надигран в собствения си дом и за поредна година "нерадзурите" остават без трофей през сезона.

Айнтрахт пък продължи невероятния си сезон в Европа. Тимът завърши с пълен актив от 18 точки в груповата фаза, където бе с тимове като Лацио и Олимпик Марсилия. В предишната фаза пък бе отстранен тимът на Шахтьор Донецк.

Така Айнтрахт се оказа отборът, който да спаси честта на германския футбол, тъй като тимът от Франкфурт остава единственият представител на Бундеслигата, който продължава участието си в евротурнирите.

След гола Франкфурт продължи да играе по-добре и да търси гола. Веднъж топката влезе във вратата след удар на Халер, но имаше засада. Филип Костич пък получи прекрасен шанс, при който обаче Ханданович действа добре.

За разликата в класите говори фактът, че първият удар в очертанията на вратата за Интер бе едва в 66-ата минута. И той обаче не доведе до голова опасност, каквато и до самия край на практика липсваше.

Вместо това Айнтрахт създаваше опасни контри, които спокойно можеха да доведат до още голове. При контра четирима на двама Костич се замота и пропусна да подаде на свой съотборник. В самия край пък Йович получи перфектно центриране и с плонж от глава стреля опасно, но Ханданович спаси.

Това обаче нямаше значение, защото единственият му гол бе напълно достатъчен за крайния успех и класирането в топ 8 на турнира.