Английският Арсенал записа знаменит успех срещу Рен в реванша от осминафиналите на Лига Европа, надвивайки го с 3:0 на „Емиратс”. По този начин лондончани неутрализираха преднината на френския тим от първия мач, която бе с два гола. Пиер-Емерик Обамеянг откри набързо за домакините в петата минута, а десет по-късно Ейнсли Мейтланд-Найлс удвои. В 72-ата минута дойде вторият гол на Обамеянг, който се яви решителен за продължаването на „топчиите” напред в надпреварата. Всичко в английската столица се случи под зоркия поглед на изпълнителния директор на Левски - Павел Колев, който бе делегат на така важния за двата тима мач.

Унай Емери подреди своите в 4-2-3-1, като Аарън Рамзи и Гранит Джака застанаха пред защитата, а Александър Лаказет поведе атаката на отбора. Петър Чех бе под рамката.

Жулиен Стефан разчете на изпитаното 4-4-2, като Ниан и Бен Арфа водеха нападението за французите, а Сар, Грение, Андре и Бурижо бе квартета в средата.

Арсенал стартира реванша на „Емиратс” стихийно и се разписа на дваж пъти в рамките на първия четвърт час. Първо в петата минута Обамеянг откри резултата в петата минута. Александър Лаказет пусна отдясно навътре за Аарън Рамзи. Уелсецеът овладя и веднага продължи към Оба-Оба, който отблизо откри – 1:0 за Арсенал.

Десет по-късно пък габонецът бе в ролята на асистент, след като центрира от аутлинията на втора греда за Мейтланд-Найлс, а младокът с глава заличи актива на Рен от първия мач – 2:0.

Арсенал продължи да играе уверено и на скорост, докато Рен трудно противодействаше на силния опонент в Лондон. В 39-ата Кубек направи добро спасяване след удар на Рамзи, а това бе всичко по-интересно до края на полувремето.

Рен стартира уверено второто полувреме и можеше да върне един гол в 47-ата минута. Мексе видя Исмаила Сар, който стреля силно, но Петър Чех се намеси уверено.  Две по-късно Рамзи центрира отдясно след свободен удар, а Лаказет отправи удар с глава, но топката прелетя над напречната греда. Не след дълго Обамеянг бе оставен сам по левия фланг, освободи се и шутира, но Кубек направи спасяване.

В 61-ата минута босненецът Сеад Колашинац направи страхотен блок на Исмаила Сар, който стреля отблизо, а ударът със сигурност затрудняваше Чех, но Колашинац се справи брилянтно. Десетина по-късно резервата Иуоби отправи добър удар с първото си докосване, но топката прелетя край гредата на Кубек.

Минута по-късно „артилеристите” нанесоха трети удар по амбициите на френския тим. Хенрих Мхитарян пусна от средата наляво за Колашинац, който мигновено върна успоредно за Обамеянг, за да може габонецът да вкара своя втори гол и да отпразнува класно третия си гол – с маска на лицето на "Черната пантера". Това пък му донесе жълт картон, но при радостта габонецът хич не се впечатли от рецитала на рефера. В рамките на 60 секунди Обамеянг можеше на два пъти да оформи своя хеттрик, но шансът все му изневеряваше, като топката летеше край гредите на Кубек.

Рен се активизира в последните минути, като на два пъти футболисти на Стефан излизаха сами срещу Петър Чех, но и двата пъти футболистите на Рен бяха в положение на засада. С големия успех Арсенал чака опонента си, който ще стане ясен по обяд в петък (15-и март).