На истински футболен трилър станаха свидетели зрителите на стадион „Синобо“ в чешката столица. Нощта в Прага бе изпълнена със заряд, много страст и цели седем гола. Двубоят се реши след продължения, за да бъде трилърът още по-завършен. Славия Прага постигна победа с 4:3 и с общ резултат 6:5 продължава напред в турнира. Чехите стигнаха до еуфоричния успех след автогол на Симон Кяер в 119-та минута.

Севиля започна много активно срещата и в 8-та минута Куинси Промес отправи опасен удар от дистанция, но Коларж плонжира и изби в корнер. След изпълнението на статичното положение топката стигна до Симон Кяер, който отправи слаб удар и Коларж спаси.

Славия Прага поведе с 1:0 в 15-та минута, когато Кудела центрира от корнер в наказателното поле на Севиля, където Шкода продължи с глава към Нгадеу-Нгаджуи, който отблизо не пропусна да прати топката във вратата на Томаш Вацлик.

Севиля веднага се втурна в атаки в опит да изравни резултата. В 23-та минута Евер Банега отправи много опасен удар от границата на наказателното поле на Славия, но Коларж плонжира и изби.

Куинси Промес бе изведен зад гърба на защитата на Славия Прага в 27-та минута, но пасът към него дойде малко по-дълъг от необходимото и Коларж успя да излезе, да го изпревари и да избие топката.

Куинси Промес продължи със силните си изяви и отправи много хубав удар в 31-та минута, но топката премина над напречната греда и излезе в аут.

Евер Банега стреля слабо от фаул, от изгодна позиция, но изпрати топката високо над вратата на Коларж.

Съдията Кулбаков свири дузпа за Севиля в 43-та минута. Куделка допусна много груба грешка, след като позволи топката да го прехвърли. Тя попадна в Куинси Промес, който прехвърли Коларж и вратарят на Славия след това извърши нарушение срещу него, за което получи жълт картон.

Уисам Бен Йедер реализира наказателния удар, изпращайки топката в долния десен ъгъл на вратата на Коларж и Севиля изравни резултата – 1:1.

Съдията Кулбаков свири дузпа за Славия в 47-та минута за нарушение на Хесус Навас срещу Борил. Наказателният удар бе реализиран от Томаш Соучек и чехите поведоха с 2:1.

Севиля успя да изравни резултата бързо в 54-та минута. Мунир Ел Хадади с удар от въздуха, от около 22 метра, прати топката неспасяемо във вратата на Коларж.

Севиля можеше да стигне до победата в 86-та минута. След центриране в наказателното поле на Славия, Гомес игра с топката, а Соучек в опита да изчисти с глава я изпрати на пътя на Уисам Бен Йедер, който стреля слабо с глава и Коларж успя с невероятен рефлекс да спаси.

Така мачът стигна до продължения.

Славия Прага можеше да вкара трети гол в 94-та минута, но Томаш Вацлик спаси много опасния удар на Соучек.

Севиля поведе с 3:2 в 98-та минута, когато Куинси Промес центрира в наказателното поле на Славия, където Мудо Васкес бе изпуснат и с глава вкара топката във вратата на Коларж.

Славия Прага не се предаде и успя да изравни резултата в 102-та минута. Томаш Соучек подаде към Мик ван Бурен, който стреля покрай Томаш Вацлик и вкара за 3:3.

Славия Прага потърси нов обрат в мача, в 108-та минута, когато Ван Бурен центрира в наказателното поле на Севиля, където Соучек стреля с глава, но слабо и право в ръцете на Вацлик.

Една от спорните ситуации в мача бе в 110-та минута, когато съдията Кулбаков прецени, че Соучек е симулирал в наказателното поле на Севиля и му показа жълт картон, но останаха сериозни съмнения за нарушение от страна на Даниел Карисо. Заради жълтия картон Соучек ще пропусне първия четвъртфинален мач на чешкия отбор за натрупани картони.

Славия Прага стигна до изключително драматичния успех в 119-та минута, когато Симон Кяер си отбеляза евтин автогол. След центриране в наказателното поле на Севиля се стигна до много сериозно разбъркване, Ибрахим Траоре стреля, а Симон Кяер от гол линията не успя да изчисти, а вместо това си отбеляза автогол. Датският футболист на няколко пъти докосна топката на гол линията и вместо веднага да я изчисти, си я „заши“ в собствената врата.

Славия Прага можеше да вкара и пети гол в 120-та минута, когато Ибрахим Траоре излезе сам срещу Томаш Вацлик, но вратарят на Севиля успя да спаси неговия удар и да избие в корнер.

След този трилър Славия Прага се класира за четвъртфиналите на Лига Европа.