Спортинг Лисабон взе солиден аванс от 2:0 пред гостуващия му Виктория Пилзен преди реванша от осминафиналите в ЛЕ след седмица в Чехия.

В 22-ата минута Маркос Акуня се освободи технично и  силният му удар намери напречната греда на чешката врата.

Спортинг бе по-активният отбор, но Виктория изобщо не се бе затворил з защита и търсеше своите шансове пред португалската врата.

Въпреки общо взето равностойната игра до почивката, по-опитният тим на домакините успя да вземе преднина в самия край на полувремето. Фабио Коентрао намери чудесно  Фреди Монтеро, той укроти на гърци и с прекрасен удар порази вратата на Виктория за 1:0.

Фреди Монтеро скоро прибави още един гол в полза на Спортинг. Вкара го в четвъртата минута на второто полувреме с удар от границата на наказателното поле за 2:0.

В 65-ата минута чешкият вратар Хрушка предотврати трети гол след удар на Брайън Руис. Стражът спаси вратата си и при силния изстрел по диагонала на Бруно Фернандеш в 68-ата имнута.

Кръменчик профука отлична възможност да върне чехите в мача, след като в 82-ата минута изпрати с глава топката в аут.

В 90-ата минута Жереми Матийо се озова на върха на бързата контра на Спортинг, но ударът му бе париран великолепно отново от вратаря Хрушка.

Така Виктория ще има трудна задача в Пилзен на реванша след 0:2 в Лисабон.