Селта Виго и Генк направи истинско зрелище за зрителите заели местата си на стадион „Балаидос“ в първия четвъртфинален мач от Лига Европа. Галисийци взеха минимален аванс преди реванша, след като спечелиха домакинството си с 3:2.

Генк поведе в резултата в 10-та минута, когато Леандро Тросар центрира в наказателното поле на Селта, където Жан-Пол Боетюс засече топката с глава и я изпрати във вратата на домакините.

Селта успя много бързо да изравни резултата в 15-та минута, когато Даниел Вас подаде към Джон Гуидети, който веднага продължи към Пьоне Систо, който с много хубав диагонален удар изпрати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Матю Райън.

Селта направи пълен обрат в 17-та минута. Яго Аспас отне топката от Омар Коли, след което с диагонален удар от границата на наказателното поле на Генк изпрати топката в долния десен ъгъл на вратата на Райън.

Селта организира много добра атака в 21-та минута, когато Пьоне Систо подаде към Джон Гуидети, който продължи с пета към Уго Майо, който не успя да нанесе добър завършващ удар.

Уго Майо сложи топката на главата на Пабло Ернандес в 33-та минута, но той стреля встрани от вратата на Матю Райън.

Селта поведе с 3:1 в 38-та минута. Яго Аспас направи двойно подаване с Джон Гуидети, който с удар в близкия ъгъл вкара топката във вратата на Райън.

Генк пропусна невероятна възможност в 41-та минута, когато Серхио Алварес се отличи с много добра намеса и отрази с една ръка удара на Самата.

Серхио Алварес бе на път да допусне много груба грешка в 43-та минута след удар от фаул на играч на Генк, но все пак топката излезе в корнер след намесата на вратаря на Селта.

Боетюс отправи опасен удар с глава в 45-та минута, но над напречната греда в аут.

Матю Райън се отличи с много добра намеса в 56-та минута, когато отрази удар на Уго Майо. Пет минути по-късно Даниел Вас стреля с глава, но слабо и право в ръцете на Райън.

Генк намали изоставането си в резултата в 67-та минута, когато след центриране в наказателното поле на Селта, Джони Кастро остави топката за Томас Бюфел, който стреля, но Серхио Алварес спаси. След това при добавката Бюфел не пропусна да вкара.

Матю Райън отново демонстрира класа в 74-та минута, когато отрази удара на Пабло Ернандес, който стреля от дъгата на наказателното поле на Гнек.

Райън отново бе на висота в 80-та минута, когато спаси удара на Аспас, а след това топката се отби и в гредата.

Селта организира нова добра атака в 86-та минута, когато Жозабед подаде към Яго Аспас, който стреля от малък ъгъл, но Райън спаси.

Така Селта взе аванс от един гол преди реванша в Генк, който е след седмица.