Шалке се класира за четвъртфиналите на Лига Европа, след като елиминира Борусия Мьонхенгладбах. В реванша като гост „кралскосините“ направиха 2:2 и след 1:1 в първата среща, Шалке мина напред заради повече голове на чужд терен.

Шалке изоставаше с 0:2 на почивката, но през втората част тимът бе изцяло преобразен и така обърна нещата в своя полза.

Борусия Мьонхенгладбах упражни натиск в първите минути на срещата. Домакините поведоха след 26 минути игра. След центриране от фаул отляво от сериозна дистанция в пеналта на Шалке се получи разбъркване, а Андреас Кристенсен нанесе удар. Получи се рикошет в Хьоведес и топката влезе в мрежата за 1:0.

В края на първото полувреме Борусия нанесе втори удар по амбициите на Шалке. Рафаел напредна отдясно, пусна пас наляво към Махмуд Дауд, който с мощен изстрел от зоната пред наказателното поле покачи на 2:0.

Шалке върна интригата в мача в 55-ата минута. Леон Горецка стреля между двамата футболисти от зоната пред дъгата на наказателното поле, топката тупна пред Ралф Фарман и след това се оплете в мрежата – 1:2.

В 67-ата минута Вестергард шутира, но над напречната греда.

Шалке получи право да изпълни дузпа в 68-ата минута. Тя бе отсъдена за игра с ръка на Махмуд Дауд. Набил Бенталеб застана зад топката от бялата точка и се разписа за 2:2.

До края на двубоя Шалке имаше още няколко положения, но до промяна в резултата така и не се стигна.