Отборите на Шалке 04 и Борусия Мьонхенгладбах завършиха при 1:1 първия двубой от осминафиналния сблъсък по между си от Лига Европа, като домакините могат да съжалляват повече, че не взеха поне гол аванс.

Двата немски тима, които са съответно Шалке – 13-и и Борусия – девети Бундеслигата ще определят на 16-и март в реванша крайни победител от този дуел. Двата гола паднаха през първото полувреме като Борусия Мьонхенгладбах поведе с гол на Йонас Хофман, а Шалке 04 изравни чрез Гуидо Баргщалер.

Германските съперници изиграха оспорван двубой и въпреки шансовете си домакините от Шалке 04 не успяха да вземат предимство през второто полувреме.

Интересното е, че Шалке вече шести пореден мач няма победа и бе записал две загуби в последните си срещи, едната от които на 4-и март с 2:4 като гост точно на Борусия, а Мьонхенгладбах пък бе записал четири поредни победи във всички турнири до момента.

Гостите от Борусия Мьонхенгладбах поведоха в 15-ата минута с 1:0 с попадение на Йонас Хофман. Ларс Щиндъл имаше сериозна заслуга за попадението, намирайки чудесно Хофман, който от близко разстояние порази вратата на домакините.

Футболистите на Шалке 04 обаче не нуждаеха само десетина минути, за да върнат равенството. Гуидо Бургщалер бе точен за 1:1 след пас от 22-годишния Леон Горецка.

Йонас Хофман пропиля изгодна възможност за гостите в 30-ата минута след като получи убийствен пас, но ударът му не бе добър, а за стража на Шалке 04 Ралф Фарман не бе проблем да опази вратата си.

Седем минути по-късно Фарман се намеси навреме и след изстрел на Ларс Щиндъл.

Шалке 04 можеше да поведе в самия край на полувремето. Йоханес Гайс обаче не успя да преодолее Ян Сомер в 44-ата минута.

След почивката Шалке бе близо до нов гол, като в 61-ата минута Йоханес Гайс намери Бенедикт Хьоведес, но той не успя да се разпише.

Максим Чупо-Мотинг също пропиля обещаваща възможност за домакините в 74-ата минута, след като Ян Сомер се прояви с чудесно спасяване.

Голмайсторът за Шалке 04 Гуидо Бургщалер на свой ред пропусна шансове в 75-ата и 75-ата минута.

Вратарят на гостите Ян Сомер трябваше да се намесва с бърза реакция и в 78-ата минута след удар на Даниел Калиджури, а в 87-ата Чупо-Мотинг също не успя да преодолее швейцарския страж на Борусия Мьонхенгладбах.

Пак Сомер бе последна преграда пред втория гол за домакините, като в 89-ата минута отрази изстрел на Йоханес Гайс и двубоят завърши при 1:1, оставяйки развръзката за след седмица.