Немският РБ Лайпциг победи френския Олимпик Марсилия с 1:0 в първи мач от четвъртфиналите на Лига Европа с гол на Тимо Вернер в добавеното време на първото полувреме и взе крехка преднина преди реванша на 12-и април.

Отборът на РБ Лайпциг се справи със съпротивата на Зенит в предишния етап на турнира след победа с 2:1 и равенство 1:1 в реванша, а Олимпик Марсилия отстрани Атлетик Билбао след две победи – 3:1 и 2:1.

РБ Лайпциг заема четвъртото място във временното класиране в Бундеслигата, а Олимпик Марсилия е трети във Франция.

Домакините успяха да вземат гол преднина през първите 45 минути с попадение на Тимо Вернер.

Още в 10-ата минута обаче Константинос Митроглу излезе на добра позиция за френския тим, но пропусна целта.

Вернер пропиля възможност за РБ Лайпциг в 18-ата минута, а в 29-ата Емил Фортберг прати топката над гредата на Олимпик Марсилия.

Марсилия бе близо до целта в 42-ата минута, когато Буна Сар удар греда, а в 45-ата отново 26-годишният Сар стреля опасно, но вратарят на домакините бе на мястото си.

В добавеното време Лукас Окампос също не успя да преодолее стража на РБ Лайпциг Петер Гулаши.

Тимо Вернер обаче не сгреши в атака за немския тим. Той бе изведен отлично от Емил Форсберг и с хубав удар реализира за 1:0.

Осемте най-добри влизат в битка, за да остане само един

След почивката двата тима на успяха да си отбележат нов гол, като в 56-ата минута Лукас Окампос пропусна добра възможност за Олимпик Марсилия.

Аржентинецът стреля вдясно от вратата на домакините. Минута по-късно и Димитри Пайе пропиля шанс за гостите. Пайе прати топката над гредата на противника.

В 81-ата минута пак 31-годишният французин пропусна обещаваща възможност, а резултатът остана 1:0 за немския тим.