Отборът на Арсенал очаквано се класира за полуфиналите в Лига Европа, след като стигна до равенство 2:2 при визитата си на ЦСКА Москва. Първия мач „артилеристите“ спечелиха с 4:1 и до голяма степен предрешиха крайни победител от четвъртфиналния сблъсък.

Така възпитаниците на Арсен Венгер надделяха с общ резултат 6:3 и се превърнаха в петия английски тим, който се класира за полуфиналите в Лига Европа. Преди лондончани това направиха съгражданите им от Фулъм, Ливърпул на два пъти, Челси и Манчестър Юнайтед.

Двубоят в Москва обаче не премина и без нерви за гостите от Англия, които допуснаха да им бъдат отбелязани две попадения, дело на Фьодор Чалов през първата част и Кирил Набабкин в началото на второто полувреме.

Класата в тима на Арсенал обаче си каза думата и с попадения на Дaни Уелбек и Аарън Рамзи, „топчиите“ взеха своето и намериха място сред най-добрите четири тима в тазгодишната надпревара.

Въпреки солидната преднина в първия мач, Арсен Венгер заложи на доста опитен състав, като в стартовите му 11 попаднаха състезатели като Петър Чех, Лаурен Кошчелни, Начо Монреал, Джак Уилшър и Аарън Рамзи.

Единствената задача на гостите бе да не допуснат поражение с 0:3, за да си осигурят място в следващата фаза, но в един момент това бе поставено под сериозен въпрос.

Резултатът в мача бе открит в 39-ата минута, когато точен бе Фьодор Чалов. Топката бе центрирана отляво в наказателното поле, където Набабкин стреля с глава, но Чех успя да парира изстрелът му. Коженото кълбо обаче попадна на крака на Чалов, който от един метър нямаше как да сгреши.

Малко преди това Александър Лаказет бе пропуснал единствената реална голова възможност в срещата до този момент.

В края на първото полувреме Кристиян Бистрович също имаше шанс да се разпише, но този път шансът бе на страната на гостите.

Само пет минути след подновяването на играта през второто полувреме, домакините реализираха втори гол и определено повярваха в чудото. Головин отправи мощен шут от далечно разстояние, Чех успя да отбие, но притичалият отдясно Набабкин стреля по диагонала за 2:0.

Надеждите на домакините буквално бяха убити четвърт час преди края на срещата. След великолепна комбинация между Мохамед Елнени и Дани Уелбек, английския нападател успя да реализира красив гол, за да предреши крайния изход от сблъсъка.

В продължението на срещата Аарън Рамзи също вкара, за да оформи крайния резултат, а асистенцията за гола отново бе на Елнени.

ЦСКА М – АРСЕНАЛ 2:2 (3:6)

ЦСКА М: Акинфеев, Игнашевич, Алексей Березуцки, Василий Березуцки, Кучаев, Алан Дзагоев, Бистрович, Головин, Набабкин, Ахмед Муса, Чалов

Треньор: Виктор Гончаренко

АРСЕНАЛ: Чех, Бейерин, Мустафи, Кошчелни, Монреал, Рамзи, Уилшър, Елнени, Уелбек, Йозил, Лаказет

Треньор: Арсен Венгер