Отборът на Рома не срещна никакви трудности при домакинството си на Клуж и го победи с резултат 5:0 в мач от група А на турнира Лига Европа, където са още тимовете на Йънг Бойс и родния ЦСКА. Хенрих Мхитарян даде тон за головата фиеста още в първата минута, а Рожер Ибанйес удвои в 24-ата. Борха Майорал направи резултата класически десет минути след това. През втората част темпото на игра спадна значително, но "вълците" стигнаха до нови две попадения. Отново Майорал реализира в 84-ата, а Педро оформи крайния резултат минута преди края.

С тази победа "вълците" събраха актив от 7 точки и са на върха в групата на ЦСКА. Клуж остава втори с четири пункта. След изиграването на другия двубой между Йънг Бойс и ЦСКА обаче може да настъпят промени около втората позиция. На 26 ноември предстои отново мач между италианците и румънците, но този път в северната ни съседка.

Домакините стартираха срещата отлично и поведоха още преди да са изтекли и 60 секунди. Леонардо Спинацола добре си освободи място за центриране отляво в наказателното поле, а Хенрих Мхитарян бе оставен сам и с глава арменецът засече. Вратарят на гостите докосна топката, но я прати в гредата и след това тя попадна във вратата му - 1:0.

В шестата минута Дамян Джокович получи хубав пас в наказателното поле и отправи опасен изстрел, но Пау Лопес показа добър рефлекс и изби в ъглов удар.

В следващите минути отново Рома взе инициативата, като на два пъти Жордан Верету опита да застраши вратата на Клуж от пряк свободен удар, като в първия случай топката се отби от гредата, а при втория удар се отби в стената.

С изтичането на първите 20 минути Каталин Иту пробва удар, който обаче беше крайно неточен.

В 23-ата минута Овидиу Хобан отправи силен изстрел към далечния ъгъл на Лопес, но испанският страж на „вълците“ направи чудесно спасяване.

Минута след това Рома поведе с 2:0. Жордан Верету центрира от корнер, а Рожер Ибанйес засече с глава във вратата на Кристиан Балграден. Стажът на гостите отново докосна топката, но не успя да предотврати попадението.

Рома продължи да диктува темпото и десет минути след втория гол падна и трети. Верету получи от Мхитарян в наказателното поле, стреля ниско, вратарят изби с крак, но кълбото попадна на главата на Бруно Перес, който свали за Борха Майорал. Преотстъпеният от Реал Мадрид нападател отблизо не сбърка и направи резултата класически.   ​

До края на първата част домакините владееха повече топката, но до някакви опасности пред вратата на румънците не се стигна. В последната минута преди почивката удар на Джокович прелетя покрай вратата.

На почивката бяха извършени по няколко смени и в двата тима.

За Рома се появиха Педро, Лоренцо Пелегрини и Жуан Жезус, които замениха Жордан Верету, Ханрих Мхитарян и Леонардо Спинацола. За Клуж в игра влязоха Михаел Перейра и Александру Паун. Те замениха Каталин Иту и Чиприан Деак.

В началните минути на втората част Пелегрини опита удар извън наказателното поле, но в аут.

След изтичането на час игра статуквото на терена не се промени - Рома владееше топката, а клуж седеше в защита, но до опасности не се стигаше.

Тогава в игра за Рома влезе Крис Смолинг, който смени Рожер Ибанейс.

Малко след това "вълците" имаха шанс да стигнат до ново попадение, но Бруно Перес пропусна. Двайсетина минути преди края на редовното време резервата Николае Кърнац успя да засече топката на далечната греда след центриране отляво, но защитник на Рома успя да изчисти от голлинията.

В 74-ата минута дебют за италианския тим направи 18-годишния халф Томасо Миланесе, който замени Брайън Кристанте.

Темпото на игра спадна в следващите минути, но в 84-ата минута Рома стигна до четвърто попадение. Бруно Перес центрира отдясно в наказателното поле, където защитникът на гостите Кристиан Манеа опита да изчисти с глава, но вместо това отклони топката към далечната греда, където Майорал я пое и с хубав изстрел между краката на вратаря отбеляза - 4:0.

Това обаче не беше всичко в този мач. Минута преди края на редовното време домакините организираха чудесна атака през центъра, като топката стигна до младия Миланесе, който пусна отличен извеждащ пас за Педро. Испанецът излезе сам срещу стража на гостите и с хубав удар покрай него прати топката в мрежата за пети път.