В истински голов трилър Лион победи Рома с 4:2 в първи 1/8-финален мач от турнира Лига Европа.

Диахаби откри за домакините още в 8-ата минута след като засече центриране отдясно и от 5 метра не остави шансове на вратаря на Рома.

Италианският тим обърна развоя на мача до почивката с две попадения. В 20-ата минута Мохамед Салах се възползва от подхлъзване на футболист на Лион и необезпокояван се разписа с кинжален удар.

В 33-ата минута "вълците" обърнаха резултата с гол на Федерико Фасио, който с глава от няколко метра засече центриране отдясно на Де Роси.

Толисо изравни резултата още в 47-ата минута. Той не остави шансове на вратаря на италианците и го прониза с удар от далечно разстояние.

Лион стигна и до трети гол в 74-ата минута, след като Фекир излъга четирима футболисти на гостите и с премерен удар се разписа. В добавеното време Лаказет с отлично изпълнение направи резултата 4:2, след като прати топката в сглобката на вратата.