Френският Лион спечели с 1:0 гостуването си на ЦСКА в Москва и взе ценен аванс преди реванша идната седмица във Франция в осминафиналите от Лига Европа. В руския тим 73 минути като титуляр изигра българският национал Георги Миланов.

Оказва се, че напоследък „хлапетата” бият само в този евротурнир, след като го направиха на два пъти срещу Виляреал в миналия кръг /3:1 и 1:0/. В първенството на Франция от последните 7 мача в 6 са без победа, като от тях четири са загуби.

Първото полувреме предложи равностойна игра, в която руснаците имаха по-голям процент владеене на топката /54/, но пък рядко стигаха до ситуации. Две бяха по-опасните в тази част от двубоя.  В 17-ата минута Муса при нуди вратаря на французите Лопес да се намесва и да парира.

В 35-ата минута Головин пробва от 25 метра шанса си, но Лопес отклони в корнер. Като цяло обаче Лион успяваше да държи руските нападатели далеч от вратата си.

В 62-ата минута Мемфис Депай изпълни специалитета си пряк свободен удар, но и Акинфеев се прояви чудесно, избивайки в ъглов удар.

В 68-ата имнута Лион получи правото да изпълни друг корнер и тогава дойде моментът на гостите да ликуват. Марсело скочи над всички и забоде топката във вратата на ЦСКА – 0:1.

В 80-ата минута Мариано пробва късмета си отдалеч, но Акинфеев внимаваше и парира.

В 89-ата минута Антони Лопес спаси коварен изстрел с глава и запази вратата си без гол.

Така Лион излезе сух от минус 8-градусовия студ в руската столица и влиза с големи надежди в реванша.