Отборът на Лацио победи австрийския Залцбург с 4:2 в първи мач от четвъртфиналите на Лига Европа. Двубоят бе крайно интересен като Лацио повеждаше на два пъти, а гостите изравняваха. След 2:2, домакините установиха надмощие, поведоха с 4:2 и могат да съжаляват, че преднината им не е още по-сериозна преди реванша на 12-и април в Австрия.

За Лацио се разписаха Сенад Лулич, Марко Пароло, Фелипе Андерсон и Чиро Имобиле, а за Залцбург - Валон Бериша от дузпа и Такуми Минамино.

Лацио отстрани Динамо Киев в предишния кръг след равенство 2:2 и победа с 2:0, а Залцбург се справи с Борусия Дортмунд след победа с 2:1 и равенство 0:0 във втория мач. Грандът от Рим е пети във временното класиране в италианската Серия А, а тимът на Залцбург е лидер в подреждането в Австрия.

На "Стадио Олимпико" в Рим тимът на Лацио поведе рано рано след като още в 8-ата минута Сенад Лулич засече отличен пас от Душан Баста и направи резултата 1:0 за домакините. Малко преди това Чиро Имобиле излезе в добра позиция, но стреля вляво от вратата.

Фредрик Гюлбрандсен получи удобна топка и стреля, но прати топката вдясно от вратата на Лацио.

Една от най-интересните ситуации бе в 29-ата минута, когато бе отсъдена дузпа за нарушение на Душан Баста срещу Мунас Дабур. Асистент реферът даде сигнал на главния съдия и последва наказателен удар за гостите.

Валон Бериша бе точен от бялата точка и Залцбург изравни на Лацио в 30-ата минута на двубоя. Шест минути по-късно Амаду Хайдара отправи удар към вратата на Лацио, но му липсваше сила.

В последните минути на първото полувреме напрежението отново се повиши. Сергей Милинкович-Савич пропусна чудесна възможност за Лацио отново на вземе аванс в 44-ата минута, а в добавеното време Гюлбрандсен не успя да преодолее Томас Стракоша.

Домакините претендираха за неотсъдена дузпа срещу Луис Алберто в заключителните моменти на първата част, а резултатът остана 1:1 до почивката.

Осемте най-добри влизат в битка, за да остане само един

Второто полувреме на "Стадио Олимпико" предложи още много емоции за феновете.

Скоро след подновяването на играта Лацио отново поведе с попадение на Марко Пароло в 49-ата минута за 2:1.

Андреас Улмер пробва мерника си към вратата на домакиние в 56-ата минута, но Стракоша вниванаше. Стефан Лайнер пропусна изгодна възможност за гостите в 62-ата минута, но в 71-ата Такуми Минамино не сгреши и с чудесен завършващ удар изравни за 2:2.

Лацио обаче бе готов на всичко за успеха и в рамките на две минути вкара нови два гола. Фелипе Андерсон изведе домакините напрев в 74-ата минута за 3:2 след като получи от Сергей Милинкович- Савич, а в 76-ата Чиро Имобиле бе изведен от Лукас Лейва и покачи на 4:2.

До края домакините имаха още възможности. В 85-ата минута на мача Имобиле скочи високо и отрави не лош удар, но Александър Валке бе на мястото и спаса, а минута по-късно пак Валке се намеси навреме и предотврати ново попадение и резултатът остана 4:2.