И последният българин отпадна от Европа

Публикувана в 23:56 на 16 март 2017 4098 0

Евротурнирите навлизат в заключителната си фаза, а българско участие в тях вече няма абсолютно никакво. Последният роден футболист по европейските терени беше Живко Миланов с екипа на АПОЕЛ Никозия, който се бореше за място на четвъртфиналите на Лига Европа.

Бившият играч на Левски и тимът му обаче паднаха в реванша от белгийския Андерлехт с 0:1 и с общ резултат 0:2 се простиха с надпреварата. Миланов остана на терена през всичките 90 минути, но не успя да помогне да се пребори загубата и отпадането.

А въпреки че кипърците трябваше да наваксват изоставането в резултата от първия мач, белгийците започнаха по-активно и имаха първите шансове за гол. Още в 4-та минута Лукаш Теодорчик пропиля страхотна възможност, като ударът му от границата на наказателното поле беше избит от вратаря.

В тези минути играчите на АПОЕЛ опитваха да атакуват, но безуспешно и без особени идеи. Живко Миланов беше ангажиран предимно в защита и не можеше да прави своите маркови пробиви по десния фланг.

Той обаче беше непробиваем в отбранителния вал на отбора от Никозия и в крайна сметка попадения преди почивката не паднаха. Такова дойде след подновяването на играта и всъщност се оказа решително за крайния изход.

В 65-та минута досадна грешка в центъра позволи на Софиан Хани да открадне топката и да намери Франк Ачеампонг, който се справи с централния защитник на противника и заби топката в мрежата - 1:0 за Андерлехт и всичко на практика свърши.

До края на мача повече попадения нямаше, въпреки напора на АПОЕЛ в търсене поне на изравняването. Така с общ резултат 2:0 Андерлехт стана вторият белгийски отбор, който си намери място на четвъртфиналите в Лига Европа и това е първенството с най-много представители в Топ 8 на надпреварата.