Германо-испанската битка на „Олимпиащадион“ в Берлин от група „J“ на Лига Европа между Херта и Атлетик Билбао завърши без победител – 0:0.

Първата възможност в мача се откри още във 2-та минута пред Аритс Адурис, който стреля, но Крафт се намеси и изби топката в корнер. Седем минути по-късно Икер Муниаин отправи нов опасен удар, но Крафт отново бе на мястото си и изби топката в корнер. Пред Муниаин се откри нова възможност в 17-та минута, но ударът му не порази целта.

Вратарят на Атлетик Билбао Ерерин се намеси решаващо в 47-та минута, когато отрази удара на Платенхардт, който бе много опасен. Ерерин направи ново спасяване в 51-та минута, когато спаси удара на Ибишевич.

Саломон Калу бе изведен на отлична позиция в 75-та минута, но ударът му бе отразен от Ерерин.

Футболистите на Херта имаха претенции за дузпа в 80-та минута, но съдията не ги уважи.

В другия мач от групата Йостерсунд спечели с 2:0 при гостуването си на Заря Луганск.

На 28 септември Херта Берлин гостува на Йостерсунд, докато Атлетик Билбао е домакин на Заря Луганск.