След сериозните хулигански изцепки и нахлуване на терена от страна на феновете, Бешикташ също пробва да нахлуе с взлом в дома на Лион. Седем минути преди края агресията на турците на "Парк ОЛ" успяваше, но в края френският щурм се увенча с успех - 2:1. Лион направи обрата с два бързи гола и успя да прогони агресора към Босфора.

Но следващата седмица там предстои втори изключително напечен четвъртфинален мач в Лига Европа, дано да е само футболен и нищо друго от съпътстващите събития от първата битка.

Безредиците между феновете на двата отбора забавиха началото на двубоя с 45 минути. След успокояването на обстановката сякаш се оказа, че домакините от Лион са по-разстроени от случилото се.

Бой забави с 45 минути Лион - Бешикташ

Екшънът преди Лион - Бешикташ в снимки

В 5-ата минута след една лошо изчистена топка след фаул Марсело успя с обръщане да шутира към вратата на французите, но вратарят Антони Лопес успя да избие в корнер.

В 9-ата минута отново турците имаха възможност чрез Марсело, който все пак бе блокиран от Диакаби.

В следващата минута Лион имаше добра възможност, Фекир се опита да прехвърли Фабрисио, двамата се сблъскаха, но нарушение нямаше.

По-добрият старт на Бешикташ се материализира в гол в 15-ата минута. След бързо изпълнен фаул Талишка подаде на Райън Бабел и холандецът плъзна топката в ъгъла на вратата на Лион за 0:1.

В 19-ата минута Лион уцели гредата. Толисо намери Фекир, чийто удар леко бе отклонен от Марсело в стълба и Бешикташ оцеля.

Французите имаха превес до края на полувремето, но така и не успяха да стигнат до попадение. Двата отбора се оттеглиха на почивка при аванс за гостите.

В 49-ата минута Талишка от два метра не успя да намери вратата на Лион.

В следващата минута Лаказет нахлу в пеналта на Бешикташ и бе разбалансиран от вратаря на гостите, но преди това беше маркирана засада и такава имаше.

Лион натисна, Валбуена накара Фабрисио да направи акробатично спасяване в 56-ата минута. После пак Валбуена опита да порази вратата на Бешикташ, но ударът прати топката малко встрани от вратата.

Фекир поиска дузпа, но получи справедлив жълт картон за симулация в 67-ата минута.

Лаказет излезе сам срещу вратаря, финтира го, но не успя да уцели вратата в 70-ата минута – огромен пропуск.

В 78-ата минута гредата спаси Бешикташ след удар на Толисо, а после и Мамана не успя да намери вратата.

Но мачът не беше завършил, драмата предстоеше. В 83-ата минута недоразумение в защитата на Бешикташ позволи на Корантен Толисо да поеме топката в пеналта и да я чукне във вратата за 1:1.

Не бяха изминали и две минути, когато груба грешка на вратаря на турците Фабрисио позволи на Жереми Морел да му открадне топката и да я изпрати в опразнената врата за 2:1 в полза на Лион. След толкова напъни обратът стана факт и Лион взе аванс преди реванша в Истанбул.