Новият „Батман” на Борусия Дортмунд Миши Батшуай спаси „жълто-черните” и запази големите шансове на германския гранд да продължи участието си в Лига Европа. На „Сигнал Идуна Парк” Борусия победи Аталанта с 3:2, след като до 65-ата минута губеше с 1:2. Две попадения на Батшуай, второто в добавеното време на мача, донесоха важния успех, който дава преднина на Дортмунд преди реванша в Италия.

Първото добро положение в мача се откри пред Марко Ройс, който в 7-ата минута стреля на сантиметри от левия страничен стълб. Малко след това пък Брайън Кристанте с глава стреля малко над вратата.

След точно 30 минути игра домакините откриха резултата. Миши Батшуай разтегли атаката надясно към Лукаш Пишчек. Той пък центрира добре в наказателното поле към връхлитащия към топката Андре Шюрле. С първото си докосване Шюрле си поведе топката, след което успя да я изпрати покрай Етрит Бериша за 1:0.

Само че Аталанта успя да изравни в началото на второто полувреме Леонардо Спинацола центрира зад купа от играчи в наказателното поле, там Йосип Иличич пое класно като още с първото си докосване преодоля Толян, след което реализира с прецизен изстрел от малък ъгъл.

5 минути по-късно обратът бе пълен след втори гол на Иличич, дошъл след неубедителна намеса на Роман Бюрки. Вратарят изби удар на  Кристанте, но топката попадна на краката на Иличич, който от близко разстояние вкара.

„Жълто-черните” все пак успяха да възстановят равенството сравнително бързо. След скоростна контра атака, влезлият като резерва 3 минути по-рано Марио Гьотце подаде хитър пас към Батшуай, който напредна с топката и от границата на наказателното поле я изпрати перфектно във вратата на съперника.

2 минути по-късно Кристиан Пулишич направи сериозен пропуск. Американският национал мина покрай защитниците на съперника, но от добра позиция не успя да преодолее Бериша. Вратарят изби, получи се рикошет, след който топката излезе в корнер.

В последните 10 минути Борусия се втурна в атаки в опит да стигне до победата и усилията бяха възнаградени в добавеното време. След центриране в наказателното поле, Толой изби лошо. Топката попадна на крака на Гьотце, който мигновено я подаде към Батшуай. Белгиецът пък показа голмайсторските си качества и с перфектен изстрел донесе изстрадания успех.