Байер Леверкузен погреба и последните теоретични шансове на родния шампион Лудогорец да продължи напред в Лига Европа. Германският тим спечели домакинството си на ФК Цюрих с 1:0 и стана недостижим в класирането на за разградчани.

Ако "аспирините" не бяха спечелили сблъсъка, съществуваше малка математическа вероятност да бъдат изместени при въртележка от второто място, но до такова нещо не се стигна. Тин Йедвай беше героят за тима си, реализирайки единственото попадение, което беше и с цената на класирането напред.

Мачът предложи равностойна битка, като все пак в началото повечето положения бяха за домакините. Доминик Кор и Леон Бейли не успяха да се разпишат, преди да се стигне до най-чистото положение за първата част пред Байер в 29-та минута.

Тогава Доминик Кор беше оставен непокрит пред наказателното поле и стреля мощно, но топката облиза лявата греда и излезе в аут. Точно преди почивката "аспирините" имаха и още една възможност за гол, но Лукас Аларио не можа да се разпише от чиста позиция.

Така почивката дойде при нулево равенство и развръзката остана за втората част. И в 61-та минута тя настъпи с пълна сила. Тогава Юлиан Брандт центрира от корнер и Тин Йедвай с мощен отскок надскочи защитата на съперника, за да прати с пълна сила топката във вратата за 1:0.

Малко след това Леон Бейли пропусна да реши всичко с втори гол в мрежата на Цюрих, като от близка дистанция ударът му беше избит от вратаря. Швейцарците бяха инертни в този мач, но все пак имаха шанс да изравнят.

Това се случи в 82-та минута, когато Бенжамен Комоли се озова на превъзходна позиция, но ударът му не затрудни вратаря на германците. В самия край на мача пък Паулиньо изпусна да сложи точка на спора с втори гол и всичко приключи при 1:0 за домакините.

След тази развръзка те събраха 9 точки, колкото има и Цюрих, и така и двата тима продължиха напред в надпреварата. "Аспирините" са с едни гърди напред в преследването на първото място, защото макар двата тима да си размениха по победа помежду си, германците вкараха повече голове на чужд терен.