Аякс е много близо до място на полуфиналите в Лига Европа, след като в първи мач от четвъртфиналите победи Шалке 04 с 2:0 в Амстердам.

Със сигурност домакините нямат поводи да бъдат недоволни от крайния резултат, но на фона на демонстрираното на терена холандският гранд определено може да съжалява, че не победи дори с по-солиден резултат, който да направи реванша напълно протоколен.

На „Амстердам Арена” Аякс надигра тотално своя съперник, а само грешките в завършващата фаза и фамозните изяви на вратаря Ралф Ферман спасиха „кралскосините” от по-звучно поражение.

В 23-ата минута на мача Амин Юнес влезе в наказателното поле с финт, с който преодоля двама. Алесандро Шьопф обаче го фаулира и накара съдията Сергей Карасев да покаже бялата точка. Капитанът Дейви Клаасен пък реализира дузпата със страхотно изпълнения.

Малко след това Давинсон Санчес можеше да удвои, но ударът му с глава срещна напречната греда.

Домакините заслужено стигнаха до втори гол в 52-ата минута. Синът на Патрик Клуйверт Джъстин намери с чудесен пас Клаасен, който по великолепен начин засече топката за 2:0.

До края на мача Аякс продължи да тероризива отбраната на съперника. На два пъти Ферман успя да отрази блестящо удари на Бертранд Траоре. Юнес също не успя да преодолее стража, а удар на Дони ван де Беек срещна гредата.

Така Аякс победи с 2:0 и си осигури отлична изходна позиция преди реванша в Гелзенкирхен, който е след седмица, на 20 април.