Феновете на Марсилия най-после могат да са доволни от представянето на любимците си. Те сложиха край на серията от тежки загуби в първенството с успех в евротурнирите.

Южняците надделяха трудно с 1:0 над турския Коняспор на своя "Стад Велодром" и взеха освен глътка въздух след двете тежки поражения от Монако и Рен, но и преднина пред останалите тимове в групата си.

Адил Рами беше големият герой за марсилци с попадението си в началото на втората част. За гостите пък игра бившият играч на Левски Мехди Бурабия, който дори имаше и шанс да изравни, но тресна греда.

Преди почивката инициативата беше изцяло за домакините. Те имаха няколко шанса да се разпишат, но не бяха точни. Най-чистата възможност се откри пред Димитри Пайе в самото начало, но ударът му беше отразен от вратаря.

Единственото попадение в този мач падна в 48-та минута. Тогава Адил Рами надскочи всички при едно центриране от корнер и с удар с глава от вратарското поле прониза мрежата за пръв и единствен път в този мач.

След това турците имаха своите опции да изравнят, но ги пропуснаха. Бившият левскар Мехди Бурабия можеше да стане герой за тима си, но ударът му от границата на наказателното поле в 61-та минута срещна напречната греда.

Малко след това Хироки Сакай можеше да реши всичко в мача с втори гол за Олимпик Марсилия, но ударът му беше избит с вещина от вратаря на Коняспор. Така статуквото се запази до края и французите взеха важния успех.

В другия мач от групата Витория Гимараеш и РБ Залцбург не излъчиха победител в Португалия. Мачът завърши 1:1, като попаденията паднаха преди почивката. Резултатът беше открит от домакините.

Това се случи в 25-та минута, когато Пауло Уртадо центрира страхотно от пряк свободен удар и намери Педрао в наказателното поле, който с глава откри резултата. Но това се задържа до самия край на частта.

В 45-та минута австрийците изравниха с гол на Валон Бериша, който получи една топка в наказателното поле и с първото си докосване и без забавяне изстреля мощен шут, оплел се в мрежата за 1:1. Този развой остана непроменен до края на двубоя и двата тима се задоволиха само с по точка.