Олимпик Марсилия се наложи категорично над Спортинг Брага с 3:0 в първи 1/16-финал за Лига Европа.

Реваншът е след седмица в Португалия, но френският тим свърши доста работа на "Стад Велодром" тази вечер.

Марсилия тръгна устремно от самото начало и през първото полувреме диктуваше събитията на терена.

Още в четвъртата минута Димитри Пайе намери отлично Валер Жермен в наказателното поле, точно до близката греда и той по земя прати топката в мрежата между краката на стража на Брага.

Диего Соуса опита с далечен удар да притесни домакините, но топката прелетя покрай вратата.

След това Олимпик имаше още два страхотни шанса да отбележи, но Лукас Окампос и Валер Жермен пропуснаха.

Никола Вукчевич с глава стреля опасно за Брага в 24-та минута, но отново гостите нямаха късмет.

До почивката Клинтън Н`Джи и Пайе профукаха още възможности Марсилия да увеличи аванса си.

И през второто полувреме нищо не се промени особено и френският тим продължи доминацията. Пайе и Окампос пропуснаха отново, преди отново Валер Жермен да се разпише с едно докосване в 70-та минута за 2:0 и да успокои Олимпик.

Флориан Товен се появи в игра точно в този момент, а само четири минути по-късно реализира и попадение, трето на сметката на Марсилия. Товен и съотборниците му навързаха ефектно защитата на Брага, преди той да стреля точно от точката на дузпата.

Заради травма през второто полувреме на вратаря на гостите Матеус Магалаеш, реферът назначи цели 7 минути продължение на срещата, като и в тях двубоят се проточи след два по-сериозни сблъсъка между играчите.

Въпреки това, нищо не промени крайното 3:0 за Олимпик Марсилия.