Манчестър Юнайтед победи Гранада с 2:0 и в реванша от четвъртфиналите на Лига Европа и по този начин се класира за полуфиналите в турнира. Единсон Кавани (6) даде ранен аванс за "червените дяволи", а автогол на Хесус Вайехо (90) оформи крайния резултат.

Gulliver/GettyImages
26 снимки

На полуфиналната фаза Манчестър Юнайтед ще срещне Рома, който завърши при равенство 1:1 в реванша с Аякс, но след победата с 2:1 в Амстердам продължава напред в турнира.

Манчестър Юнайтед Гранада

източник: Sofascore.com

Домакините спечелиха контрола на топката в началните минути на двубоя. В 5-ата минута "червените дяволи" имаха добра възможност, но Единсон Кавани не успя при последния пас да изведе Мейсън Грийнуусд сам срещу Руи Силва.

Минута по-късно Манчестър Юнайтед откри резултата. Алекс Телеш центрира в наказателното поле, където Пол Погба продължи с глава към Единсон Кавани. Уругваецът имаше време да прецени летежа на кълбото и с красив изстрел от въздуха реализира в левия ъгъл.

Гостите опитаха бързо да върнат попадението, но изстрел с глава на Янхел Ерера премина покрай левия страничен стълб. Веднага след тази ситуация халфът опита и изстрел от дистанция, повтаряйки упражнението, което отново не принуди Давид Де Хеа да се намесва.

Испанският тим успя да пренесе играта в предни позиции, но в следващите минути липсваха опасностите пред една от двете врати. В 17-ата минута Пол Погба си изкара жълт картон, след като удари с лакът в лицето капитана на Гранада Херман. Това означаваше, че французинът ще пропусне първия полуфинален двубой. Три минути по-късно халфът влезе остро в краката на съперник, но Ищван Ковач не му показа втори картон, с което си навлече гнева на гостите.

В 21-ата минута след центриране от фаул Янхел Ерера стреля за втори път с глава от добра позиция, но и този път топката прелетя покрай левия страничен стълб.

"Червените дяволи" приеха играта в собствената си половина, разчитайки на организирането на скоростни контраатаки. В средата на първото полувреме Бруно Фернандеш пое диригентската палка и опита да задържи топката по-продължително топката, но това не водеше до опасности за Руи Силва.

В 33-ата минута Неманя Матич с красив пас намери Бруно Фернандеш в наказателното поле. Португалецът веднага нанесе изстрел от въздуха, но топката премина над напречната греда.

Двата тима продължиха да действат предимно в централната част на терена, което не довеждаше до намеси на един от двамата вратари. В 43-ата минута Мейсън Грийнууд опита изстрел от границата на наказателното поле, но младият нападател не намери целта и топката излезе в аут.

На почивката Оле Гунар Солскяер направи една промяна, заменяйки получилия жълт картон през първата част Пол Погба с Дони ван де Беек.

В 49-ата минута Гранада имаше отлична възможност да изравни. Димитри Фолкие центрира в наказателното поле, където Хорхе Молина не успя да нанесе добър изстрел с глава, след което топката рикошира в тялото на Аарън Уан-Бисака и се отправи към вратата на Давид Де Хеа, но вратарят внимаваше и улови.

В ответната атака Бруно Фернандеш центрира в наказателното поле, където Мейсън Грийнууд бе оставен непокрит и стреля с глава, но право в ръцете на Руи Силва.

В 56-ата минута португалецът отново създаде опасност в наказателното поле, центрирайки към Единсон Кавани. Уругваецът се измъкна от защитата и се опита да нанесе изстрел с глава, но уцели топката с рамо и топката прелетя покрай десния страничен стълб.

Четири минути по-късно "червените дяволи" организираха бърза контраатака чрез Мейсън Грийнуд. Младокът стигна до границата на наказателното поле, след което топката му бе отнета от Карлос Нева, но кълбото попадна в Дони ван де Беек. Халфът нанесе изстрел, който премина покрай десния страничен стълб.

В 66-ата минута гостите имаха добра възможност да възстановят равенството. След изпълнение на фаул се стигна до разбъркване в наказателното поле и Херман нанесе изстрел, но и той се оказа неточен.

Последваха минути, в които действията на терена се развиваха в централната част на терена и атаките на двата тима приключваха около последната третина, което не водеше до опасности пред Давид Де Хеа или Руи Силва.

В 86-ата минута вратарят на Манчестър Юнайтед трябваше да се намесва решително след изстрел от дистанция на Виктор Диас. В последната минута от двубоя Давид Де Хеа отрази изстрел отблизо на Луис Суарес.

В заключителните секунди на мача. Алекс Телеш центрира в наказателното поле към Хуан Мата, където испанецът не успя да играе с топката, но това стори Хесус Вайехо, който прати топката в собствената си врата, оформяйки крайния резултат.

МАН ЮН - ГРАНАДА 2:0

1:0 Кавани 6'

2:0 Вайехо 90'-авт.

ВСИЧКИ МАЧОВЕ ОТ ЛИГА ЕВРОПА МОЖЕ ДА СЛЕДИТЕ ТУК!

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

МАН ЮН: Давид Де Хеа, Аарън Уан-Бисака, Аксел Туанзебе, Виктор Линдельоф, Алекс Телеш, Неманя Матич, Фред, Пол Погба, Бруно Фернандеш, Мейсън Грийууд, Единсон Кавани

Треньор: Оле Гунар Солскяер

ГРАНАДА: Руи Силва, Димитри Фолкие, Хесус Вайехо, Херман, Карлос Нева, Анхел Монторо, Максим Гоналон, Янхел Ерера, Кенеди, Дарвин Мачис, Роберто Солдадо

Треньор: Диего Мартинес

Гл. съдия: Ищван Ковач (Рум)

Стадион: „Олд Трафорд“, Манчестър