Отборите на Мидтиланд и Лудогорец завършиха 1:1 в първи мач от Група F на Лига Европа. Домакините поведоха още в третата минута с гол на Густав Исаксен, а в 32-ата Кирил Десподов заличи аванса им.

В началото на втората част Станислав Генчев бе принуден да прави две смени в своя състав, след като един след друг се контузиха капитанът на "орлите" - Антон Недялков, и авторът на гола Кирил Десподов.

Антон Узунов
87 снимки

В другия мач с участието на български отбор ЦСКА записа болезнена загуба от Рома с 1:5 в Лигата на конференциите

Началото на двубоя бе кошмарно за Лудогорец, който инкасира попадение още в третата минута. Евандер изпрати страхотно центриране в наказателното поле, където Густав Исаксен проби и с глава рано-рано  разпечата вратата на Кахлина.

Секунди по-късно Исаксен отново опита да застраши хърватския страж на Лудогорец, но прати топката високо над напречната греда.

След четвърт час игра Брумадо напредна добре в наказателното поле на "орлите", но бе отлично затворен от Игор Пластун. Последва мощен изстрел на Алекс Сантана, който обаче се оказа твърде неточен.

В 20-ата минута Кирил Десподов фаулира автора на попадението и подари възможност на домакините от средна дистанция. Кахлина все пак внимаваше и улови без проблем.

В средата на първата част Мидтиланд се размина с второ попадение. Жуниньо засече центриране от корнер и игра с глава, но прати кълбото точно над напречната греда.

Лудогорец съумя да изравни в 32-ата минута с първия си точен удар в мача. Бернард Текпетей опита да стреля от границата на наказателното поле, но кълбото се озова в Кирил Десподов, който реагира перфектно и пусна топката между краката на Олафсон за шестия си гол в Европа.

Втората част стартира с проблеми за капитана на българския шампион - Антон Недялков, което наложи намесата на медицинския екип. В 53-ата минута капитанът Антон Недялков влезе в единоборство с халф на датския Мидтиланд в средата на терена и се свлече с голяма болка в коляното на терена. Бранителят на "орлите" отне топката, след което Исаксен се свлече с цялата си тежест върху десния крак на футболиста на българския шампион, заради което се случи и контузията.

След час игра терена напусна и вторият капитан на "орлите" - Кирил Десподов, който се сблъска с противников футболист и също даде знак, че няма да успее да продължи срещата.

А опасните атаки на домакините към вратата на Кахлина не спряха. В 64-ата минута Систо се измъкна от защитата на Лудогорец и стреля, но хърватският страж се намеси убедително. Последва нова фантастична намеса на Кахлина, който протегна лявата си ръка и отрази нов шут на Мидтиланд.

В минутите до края доминацията на домакините се запази, като единствено страхотните намеси на Кахлина опазиха равенството.

Така и двата тима взеха по точка от двубоя на "МСН Арена". В другия мач от групата Цървена звезда надви Брага и оглави временното класиране

Мидтиланд - Лудогорец  КР 1:1
1:0 Густав Исаксен 3'
1:1 Кирил Десподов 32'