Лион успя да стигне до полуфиналите в турнира Лига Европа след драматичен реванш от 1/4-финалите в турнира Лига Европа срещу Бешикташ с общ резултат 10:9 след изпълнение на дузпи.

Турският тим спечели двубоя с 2:1 в редовното време след попадения на Талиска, за Лион точен беше Лаказет, но това прати двубоя в продължения.

В тях голове не паднаха и се стигна до изпълнение на дузпи, където по-точни бяха френските футболисти и след 7:6 при изпълненията от бялата точка се стигна до крайното 10:9 в тяхна полза.

Бешикташ започна по-добре мача и още във втората минута Тосун стреля към вратата на Лопес, който беше на мястото си.

Двата тима редуваха атака след атака. В 14-ата минута Лаказет намери Толисо, но ударът на последния не попадна във вратата.

Бешикташ откри резултата в 27-ата минута, след като Талиска беше на точното място и се разписа за 1:0. Шест минути по-късно Лаказет беше изведен добре в наказателното поле на домакините и с отличен прехвърлящ удар успя да изравни за 1:1.

В 41-ата минута Лаказет пропусна да изведе тима си напред в резултата, след като се измъкна от турската отбрана и нанесе отличен диагонален удар, който нацели страничната греда.

През втората част домакините започнаха по-добре и още в първата минута на това полувреме се наложи Жале да спасява нескопосана намеса на Лопес.

В 56-ата минута Тосун стрела отлично, но Лопес спаси. Две минути по-късно обаче капитулира след като Талиска се разписа за 2:1, а при този резултат двубоят отиваше към продължения.

До края на двубоя двата тима нацелиха по веднъж гредите чрез Куарешма и Лаказет, а след тези моменти се стигна до продълженията.

В тях Талиска пропусна да вкара трети гол за домакините, а Фабри спаси тима си след удар на Гезал. Така след 120 минути се стигна до дузпите.

Бабел се разписа при първата дузпа за Бешикташ. Фекир също се разписа и изравни резултата при дузпите.Тосун отново даде преднина на Бешикташ. Толисо прати топката в ъгъла на Фабри и отново нещата са равни. Хътчинсън изведе отново "черно-белите" напред. Гезал отново възстанови равенството при дузпите. Арслан е точен за 4:3. Рибус е точен за 4:4 при дузпите. Талиска не даде шанс на Лопес и отново Бешикташ е напред при дузпите. Валбуена е точен и нещата ще продължат до грешка на един от състезателите на двата тима.

Юзал и Диакаби също пронизаха съперниковите вратари.

Душко Тошич пропусна седмата дузпа за Бешикташ. Жале също пропусна дузпа и двубоят продължава с поредните дузпи. Матей Митрович също е неточен, а Лопес улови кълбото. Максим Гоналон реализира последната дузпа и Лион се класира с общ резултат 7:6 след изпълнение на дузпи - 3:3 след двата мача в редовното време и продълженията.