Челси се класира за полуфиналите на Лига Европа, след като спечели с 4:3 срещу Славия Прага четвъртфиналния мач реванш, който се игра на „Стамфорд Бридж“. Лондончани спечелиха и първата среща в чешката столица с 1:0 и по този начин с общ резултат 5:3 продължават напред.

Двубоят на „Стамфорд Бридж“ се превърна в голов празник, като Челси си подпечата успеха още през първото полувреме. Чехите върнаха интригата в двубоя с два бързи гола в началните минути на втората част, но те само опънаха нервите на мениджъра на „сините“ Маурицио Сари, а играчите на Славия нямаха сили за повече.

Челси поведе още в 5-та минута, когато "сините" организираха много добра атака. Оливие Жиру направи двойно подаване с Педро Родригес, който бе изведен сам срещу Коларж, след което го прехвърли и вкара топката във вратата му.

Челси удвои своята преднина в 9-та минута. "Сините" разгърнаха отлична атака отляво. Оливие Жиру комбинира с Еден Азар, който нахлу в наказателното поле на Славия Прага, след което пусна перфектен пас към Педро Родригес. Испанецът бе на празна врата, но вместо да вкара от два метра, той нацели левия стълб на вратата на Коларж. След това топката рикошира в главата на изненадания Симон Дели и влетя във вратата на Славия Прага.

Челси отбеляза трети гол в 17-та минута. Лондончани организираха показна контраатака. Н'Голо Канте подаде по десния фланг към Педро Родригес, който напредна, навлезе в наказателното поле на Славия и подаде към Оливие Жиру, който не пропусна да вкара в опразнената врата.

Онджей Кудела се опита да тества Кепа Арисабалага с удар от дистанция в 19-та минута, но ударът му бе много неточен и топката излезе в аут.

След центриране от фаул в наказателното поле на Челси в 25-та минута, Симон Дели отправи много опасен удар с глава, но Кепа Арисабалага успя да спаси.

Славия Прага намали изоставането си в резултата в 26-та минута, когато Севчик центрира от корнер в наказателното поле на Челси, където Томаш Соучек бе оставен непокрит и с глава прати топката в левия ъгъл на вратата на Кепа Арисабалага.

Челси много бързо си възстанови аванса от три гола в 27-та минута. Еден Азар подаде към Емерсон, който центрира в наказателното поле на Славия, където Оливие Жиру стреля, но Коларж успя да спаси. След това топката попадна в Педро Родригес, който отблизо не пропусна да реализира.

Челси можеше да вкара пети гол в 50-та минута, но след удара на Педро Родригес, футболист на Славия Прага успя да изчисти топката малко пред гол линията.

Славия Прага намали своя пасив в 51-та минута. Петр Севчик с удар от границата на наказателното поле на Челси прати топката в левия ъгъл на вратата на Кепа Арисабалага.

Славия Прага вкара трети гол в 54-та минута, а негов автор отново бе Севчик. Той с диагонален удар от разстояние вкара топката в горния десен ъгъл на вратата на Кепа Арисабалага.

Славия Прага организира много добра атака в 62-та минута. Соучек получи много добър пас в наказателното поле на Челси, но се подхлъзна в последния момент и пропусна възможността да изравни резултата.

Ян Борил центрира остро в наказателното поле на Челси в 66-та минута, но Кепа Арисабалага излезе и боксира.

Алекс Крал стреля от границата на наказателното поле на Челси, но в последния момент ударът му бе блокиран.

Пред Мирослав Щох се откри много добра възможност в 82-та минута, но ударът му не бе точен.

Давид Луис игра с ръка пред наказателното поле на Челси в 89-та минута и Славия Прага получи правото да изпълни опасен фаул. Мирослав Щох изпълни прекия свободен удар, но много слабо и Уилиан успя да подложи крака си и да избие топката в тъч.

Челси се класира на полуфинала, където ще се изправи срещу Айнтрахт Франкфурт.

Челси – Славия Прага 4:3

1:0 Педро Родригес 5'

2:0 Симон Дели 9'(авт)

3:0 Оливие Жиру 17'

3:1 Томаш Соучек 26'

4:1 Педро Родригес 27'

4:2 Петр Севчик 51'

4:3 Петр Севчик 54'

Челси: 1. Кепа Арисабалага – 28. Сесар Аспиликуета, 27. Андрас Кристенсен, 30. Давид Луис, 33. Емерсон Палмиери – 8. Рос Баркли, 7. Н‘Голо Канте, 17. Матео Ковачич – 11. Педро Родригес, 18. Оливие Жиру, 10. Еден Азар

Славия: 1. Коларж – 15. Кудела, 13. Нгадио-Нгаджуи, 19. Дели, 18. Борил – 27. Траоре, 33. Крал – 28. Масопуст, 23. Севчик, 8. Жмрхал – 22. Сучек