Турският Истанбул Башакшехир победи португалския Спортинг Брага с 2:1 в последния кръг от група С на турнира Лига Европа, но не успя да продължи в следващия етап.

Българският Лудогорец зае второто място, което дава право на класиране напред с равенството си срещу Хофенхайм.

Въпреки поражението в Турция, Спортинг Брага оглави група С с 10 точки, Лудогорец е втори с 9, Истанбул Башакшехир завърши трети с 8 точки, а последен остана Хофенхайм с 5 точки.

Домакините от Истанбул Башакшехир откриха в 10-ата минута след като Един Вишча засече чудесно след пас от Ирфан Кахвечи. Вишча не остави никакви шансове на вратаря на гостите и реализира за 1:0 за турския тим.

Португалският тим опита да върне бързо попадението и в 25-ата минута Никола Вукчевич пробва да намери свободен съотборник, но защитник предотврати опасността. В 34-ата Фабио Мартинс стреля опасно и удари греда, като Брага отново остана изоставащ.

Спортинг Брага

източник: БГНЕС

Минута по-късно и турският тим можеше са реализира след хубава атака, завършена от Ирфан Кахвечи, чийто удар обаче бе блокирин от бранител.

След почивката Спортинг Брага успя да стигне до изравнително попадение. Малко преди това, в 50-ата минута бившият играч на Лудогорец Жуниор Кайсара стреля силно към вратата на португалците, но стражът на Брага Матеус спаси.

Гостите вкараха 5 минути по-късно. В 55-ата Раул Мело да Силва намери топката с глава от близко разстояние и направи резултата 1:1.

Надеждите на Истанбул Башакшехир за продължаване в следващия кръг се върнаха след като Емре Белозоглу бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение и отново даде аванс на домакините.

Победата и трите точки отидоха на сметката на турския тим, който обаче не успя да намери място сред първите два тима в група С.