Аталанта допусна късно изравняване с местния си съперник Милан, но въпреки това 1:1, което се получи, отборът празнува завръщането си на европейската сцена след 1991-а година.

Аталанта е на 5-о място с 66 точки, с 6 пред Милан и два мача до края. Отборите от 4-о до 6-о място печелят квота за Лига Европа, след като Лацио ще играе на финала срещу почти сигурния шампион Ювентус. Фиорентина е на 7-о място със 7 по-малко от Аталанта и също с два мача до края, което означава невъзможност да бъдат изместени.

Джерард Делофеу вкара за Милан три минути преди края, след като Андреа Конти даде преднина на синьо-черните малко преди края на първата част.

"Много е горчиво. Ние допуснахме само една грешка в целия мач и Милан вкара гол. Но ние си постигнахме целта. Около Коледа започнахме да си мечтаем за Лига Европа и вече сме там, заяви нападателят на Аталанта Алехандро Папу Гомес.

В същото време Милан удължи серията си без победа на пет мача. А Конти откри резултата в 44-ата минута, след като вратарят Джанлуиджи Донарума не успя да улови топката при едно центриране. Гостите пък стигнаха до равенството с щастлив за тях рикошет в крака на Андреа Масиело./БТА