Отборът на Арсенал разгроми с безпощадното 4:0 състава на Славия Прага като гост в в мач-реванш от четвъртфиналите на Лига Европа. Първата среща завърши при резултат 1:1 в Северен Лондон. Никола Пепе, Александър Лаказет и Букайо Сака отказаха чехите набързо от съпротива в тази среща. Лаказет сложи точка на спора в 77-та минута.

16 снимки

Гостите започнаха по брилянтен начин срещата и в рамките на първите 20 минути на практика решиха всичко. Емил Смит-Роу си помисли, че е открил резултата още в 15-та минута, след като вкара от близко, но голът беше отменен. Три минути по-късно обаче Никола Пепе вкара и този път пощада за чехите нямаше.

Настървените действия на гостите продължиха и в 21-та Александър Лаказет вкара от дузпа, след като Якуб Хромада извърши нарушение в собственото си наказателно поле. Нови 3 минути по-късно всичко в срещата наглед приключи, а Букайо Сака направи резултата класически - 3:0.

Славия Прага Арсенал

източник: Gulliver/Getty images

В следващите минути темпото на мача значително падна, като Арсенал почувства, че вече си е свършил работата и вече може да съхранява сили.

В началото на второто полувреме нещата продължиха да стоят по този начин. В 59-та минута Александър Лаказет влезе в наказателното поле и се строполи на земята, но Чунейт Чакър реши, че дузпа не трябва да се отсъжда.

Чешкият тим отправи няколко неточни удара през второто полувреме, но така и не успяваше да създаде реално положение пред гола.

Така се стигна до 77-та минута, когато гостите сложиха точка на всичко. След поредната добра атака на "топчиите", топката стигна до краката на Лаказет, който не се поколеба да направи резултата 4:0.

Славия Прага - Арсенал 0:4

0:1 - Никола Пепе (18)

0:2 - Александър Лаказет (21)

0:3 - Букайо Сака (24)

0:4 - Александър Лаказет (77)

Ето и съставите на двата тима:

Славия Прага: Колар, Борил, Зима, Холес, Бах, Хромада, Провод, Станчу, Олайнка, Шевчик, Кухта;

Арсенал:: Лено, Чембърс, Холдинг, Мари, Джака, Парти, Себайос, Сака, Смит Роу, Пепе, Лаказет;