Българският полузащитник Христо Златински бе едно от главните действащи лица в зрелищното дерби между неговия Университатя Крайова и Динамо Букурещ. Двубоят от 10-ия кръг в румънското първенство приключи при 2:2, а Златински бе изгонен с директен червен картон още през първата част.

Другият роден легионер в състава на Университатя – Апостол Попов остана неизползвана резерва в срещата, която започна с ранен гол за гостите от Динамо. В 18-ата минута синът на футболната легенда Ривалдо – Ривалдиньо откри след хубава асистенция на Диого Саломао. Португалецът изведе Ривалдиньо по чудесен начин сам срещу вратаря и 22-годишният играч не сбърка – 1:0.

В 29-ата минута Златински заформи огромно меле, след като удари без топка Йонуц Костаче. След като страстите си успокоиха реферът вдигна направо червен картон на българина.

Точно преди почивката обаче и гостите останаха с 10 души. Същият този Костаче извърши брутален фаул срещу бразилския нападател на домакините Густаво, заради което също пое преждевременно към душовете.

В 49-ата минута Динамо направи сериозна заявка за победа. Саломао покачи до 2:0 с чудесен шут от 16 метра.

Последният четвърт час от мача обаче се оказа ключов за Университатя, който започна завръщането си тъкмо в 75-ата минута. Влезлият като смяна Андрей Бурлачу асистира по чудесен начин към Александру Балуца и последният от около 7-8 метра нямаше проблем да намали – 1:2.

Драмата настъпи в 89-ата минута, когато самият Бурлачу изравни с шут от границата на наказателното поле – 2:2. После в 7-минутното продължение домакините изпуснаха още две великолепни ситуации да стигнат дори до победата, но не се възползваха.

Във временното класиране Университатя Крайова е втори с 19 точки, на 3 зад лидера ЧФР Клуж. ФК Ботошани също има 19 пункта, докато Динамо Букурещ е 7-и с 16.