Българският национал Петър Занев игра 67 минути при успеха на Амкар Перм като гост на СКА Хабаровск с 2:0 в двубой от 25-ия кръг на руското първенство. Нарушение срещу българина провокира червен картон за играча на домакините Кабутов в 54-ата минута.

Пермчани нанесоха своя удар с по един гол в края на всяко от полувремената. В края на първата част Рязанцев откри, а в добавеното време Костюков удвои и фиксира крайния резултат.

В 54-ата минута след грубо нарушение срещу Занев Кабутов беше изгонен, а българинът съумя да продължи играта още 10 минути и напусна терена, като беше заменен от Мелников.

След този успех Амкар заема 10-ото място с актив от 28 точки, а СКА е на последната позиция с едва 13 точки и почти сигурно ще изпадне от елита.