Спартак Москва, който си осигури предсрочно титлата в Русия, постигна класическа победа с 3:0 над Терек Грозни в мача от 29-ия кръг. Ивелин Попов игра до 62-ата минута.

Българският национал не успя да запише името си сред голмайсторите, а в 23-ата минута получи жълт картон.

Попаденията за успеха бяха дело на Денис Глушаков, който бе точен на два пъти – в 15-ата и 19-ата минута, а Куинси Промес оформи крайния резултат в 74-ата минута.

Спартак е недостижим на върха с 69 точки, с десет повече от ЦСКА Москва. Терек е шести с 45 пункта.

Същевременно в българското дерби между Арсенал Тула и Амкар не бе излъчен победител. Срещата завърши при 0:0. Михаил Александров и Петър Занев записаха по пълни 90 минути съответно за Арсенал и Амкар.

При този развой Арсенал остава в опасната зона, 15-и, с 25 точки в актива си, а Амкар е 10-и с 35 пункта.