Риека допусна сензационна загуба при гостуването си на застрешения от изпадане Рудеш с 2:4 в мач от 29-ия кръг на първенството в Хърватия. Българинът Валери Божинов остана извън групата на гостите.

Двубоят предложи истинско зрелище за феновете с шест гол и два червени картона. Домакините поведоха с 2:0 само пет минути след началото на срещата. Тони Боревкочив откри резултата във 2-ата минута , а Карло Каменар удвои в 5-ата. Араужо Хебер върна едно попадение с 35-ата минута, като първоначално попадението бе отменено от главния съдия Дарио Бел, но минута по-късно голът бе зачетен.

Марио Будимир отново възобнови аванса от два гола на домакините от Загреб в 49-ата минута. Домагой Павичич пък бе точен за 3:2 в 61-ата.

Гостите останаха с човек по-малко на терена в 65-ата минута, след като Дарио Жупарич си изработи втори жълт и съответно червен картон. Домакините пък получиха дузпа, а Будимир бе точен от "бялата точка", оформяйки за крайното 4:2.

Риека също остана с 10 играчи на терена, след като три минути преди края на срещата Маркус Павич бе изгонен след получен втори жълт картон.

Така Риека отава на трета позиция в класирането с 54 точки, а втори е Хайдук (Сплит) с 55 и мач по-малко. Лидер е Динамо Загреб с 63 точки. Рудеш пък е осми с 26.