Българският национал Ивелин Попов остана резерва при първата победа на Спартак Москва за сезона в руската футболна Висша лига.

Шампионите започнаха защитата на титлата си с две равенства, но в третия кръг на първенството те стигнаха до успеха с 2:0 над гостуващия ФК Краснодар.

Куинси Промес откри резултата в 38-ата минута от дузпа след нарушение в наказателното поле срещу Зе Луиш, а секунди преди почивката Фернандо от фаул оформи крайното 2:0. За гостите като титуляр започна бившият играч на Левски Жоаозиньо, но той беше заменен в 58-ата минута.

С успеха Спартак събра 5 точки и се изкачи на шесто място в класирането. ФК Краснодар допусна първо поражение и с 6 точки и пети. Лидери с пълен актив от по 9 точки са Локомотив Москва, Зенит и Ахмат Грозни./БТА