Хърватският гранд Динамо Загреб, чийто треньор е българинът Ивайло Петев, постигна поредната си победа в местното първенство. В 25-ия кръг столичани разбиха Истра 1961 с категоричното 3:0 като гост и временно скъсиха изоставането си до лидера Риека само до 1 точка. По-късно днес водачът има домакинство срещу петия Белупо и не е изключено да загуби точки за втори пореден кръг.

19-ият успех на Динамо в шампионата дойде относително безболезнено. В 18-ата минута звездата Арби Ел Судани откри резултата, а малко след началото на втората част Армин Ходжи успокои страстите с втори гол. Отново босненецът бе точен за крайния резултат, като се разписа дълбоко в добавеното време.

Така Динамо продължава да бъде без поражение, откакто Петев застана начело през миналата година, и има 61 точки в актива си.