Стойчо Младенов продължи фантастичното си представяне начело на Кайсар. След дългата пауза заради коронавируса, първенството на Казахстан се завърна с мачове само в Алмати без публика, а "пустинните вълци" победиха Шахтьор Караганди в първия двубой с 1:0. Това бе едва четвърти мач за сезона за носителите на купата. Досега четата на Младенов има три победи (едната е анулирана заради фалит на Иртиш) и едно равенство, което ѝ отрежда четвърто място в класирането заради по-лоша голова разлика от Астана и Тобол. Лидер е Кайрат, който е и формален домакин на цялото първенство.

Александър Морочкин вкара единствения гол в 67-ата минута. Българският нападател Александър Колев не игра.

През миналия сезон Кайсар постигна огромен успех, спечелвайки Купата на Казахстан. В четирите мача досега отборът е допуснал само един гол.

С попадение се отчете Мартин Тошев от Жетсу при 2:3 срещу Ордабаси./Труд