Българският нападател Андрей Гълъбинов вкара гол при завръщането си в Серия А . Той се разписа за Специя при загубата с 1:4 от Сасуоло. Попадението му има историческа стойност, тъй като е първо за дебютанта в италианския елит Специя. Гълъбинов можеше да вкара и втори гол 73-ата минута, но ударът му срещна гредата.

Гостите поведоха в 12-ата минута с гол на Филип Джуричич, Гълъбинов изравни с глава в 30-ата минута. Секунди преди края на първата част Лукатели удари гредата от фаул, а малко след почивката гол на Капуто беше отменен поради засада.

През второто полувреме Специя се предаде и Сасуоло отбеляза три безответни гола. Доменико Берарди (64) от дузпа и Грегоар Дефрел (66) в рамките само на две минути дадоха комфортен аванс на гостите. Италианският национал Капуто оформи крайното 4:1 за Сасуоло в 75-ата минута. След почивката в игра за гостите се появи бившият халф на Левски, Локомотив Пловдив и Черно море Мехди Бурабия.

Специя домакинства на стадион "Дино Мануци", тъй като още няколко седмици ще има довършителни работи на клубния стадион "АлбертоАлберто Пико", за да може той да приеме официално мачовете от Серия "А". Отборът на Специя стартира по-късно първенството, тъй като много късно завършиха плейофите в Серия "Б", в които клубът от Лигурия спечели историческата промоция.

Голът на Гълъбинов е четвърти за него в Серия А, след като досега имаше три попадения с Дженоа при единствения му сезон в калчото - 2017/2018 година. Двубоят бе първи за българина от 29 месеца в елита на Италия.